Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що наразі працює над справою проти керівника Державної фіскальної служби України Мирослава Продана.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що наразі працює над справою проти керівника Державної фіскальної служби України Мирослава Продана.

Про це він заявив у інтерв’ю виданню «Українська правда».

«Так, у мене є претензії до Продана. Поки що я озвучую претензії до безлічі випадків щодо контрабанди, які допустили його підлеглі. Але зараз я працюю по справі, в якій у мене є претензії до нього персональні. В той момент, коли я здобуду достатню кількість доказів, зроблю процесуальне рішення», — заявив Луценко.

Він також повідомив, що наразі не перебуває у конфлікті з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом через розслідування справи проти очільника ДФС.

Крім цього, під час брифінгу у Генпрокуратурі, Луценко заявив, що керівництво митниці не справляється зі своїми обовязками, адже прокуратурою зафіксовані факти незаконного ввезення товарів на територію України в обсягах, що перевищують 100 тисяч тон.

«Очевидно треба карати тих людей, які не організовують роботу (митниці — ред.). Скажу прямо, у мене з цього приводу є різні підходи із паном премєр-міністром. Ми сходимося на тому, що контрабанда є проблемою... але Гройсман вважає, що за це мають відповідати виключно силовики», — заявив Луценко.

За словами Луценка, керівництво митниці має бути щонайменше звільненим через невідповідність займаним посадам.

За словами Луценка, боротьба з контрабандою на митниці, яку розпочав Гройсман, є неефективною, а поліція на пунктах пропуску ніяк не зменшує ухилення від сплати мит та обсяги контрабанди.

«З моєї точки зору, уряд зараз має відновити юридичну особу — Державну митну службу, друге — оголосити конкурс, призначити людину, яка має публічну довіру», — заявив Луценко.

Нагадаємо, що 16 липня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що має докази правопорушень Продана, які той здійснив уже будучи на посаді очільника ДФС.

«Наявних у мене матеріалів достатньо для того, щоб бути переконаним в наявності грубих правопорушень у пана Продана на посаді виконуючого обов`язки голови ДФС», — заявив Луценко

Сам Продан назвав заяву Луценка «фейковою».

В той же час, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що не збирається усувати від обов’язків очільника ДФС Мирослава Продана.

Зазначимо, що у минулому Продан очолював вінницьку митницю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Продано: чому Генпрокурор зацікавився контрабандою

Раніше Гройсман повідомляв, що боротьба з контрабандою щодня приносить українському бюджету додаткові 70-80 мільйонів гривень.

20 червня Кабінет міністрів ухвалив стратегію боротьби з контрабандою. До її реалізації долучаться Міністерство внутрішніх справ, Генеральна прокуратура, Державна фіскальна служба та Національна поліція.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Поліція на митниці: що означає «хрестовий похід» Гройсмана проти контрабанди

Також в Уряді запропонували позбавляти волі на 3-7 років за контрабанду. Відповідний законопроект зареєстрували у парламенті.

На початку 2018 року обмеження на міжнародні поштові посилки відтермінували до січня 2019 року.

Також в ДФС розробили механізм контролю за посилками.

Поділитись: