УКРАЇНА

Гройсман: дискусії про те, чи є податкова міліція, для мене немає

4 липня, 2018 14:16
УКРАЇНА/Гройсман: дискусії про те, чи є податкова міліція, для мене немає
Зберегти
Вигляд
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що податкову міліцію в Україні не розформували і вона досі має виконувати свої функції.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що податкову міліцію в Україні не розформували і вона досі має виконувати свої функції.

Про це він заявив під час свого перебування у Державній фіскальній службі України.

«Я не знаю, можливо для когось є дискусії про те, чи є податкова міліція чи немає. Для мене такої дискусії нема. Податкова міліція є», — заявив Гройсман.

Він також зазначив, що податкова міліція не повинна робити атаку на український бізнес та повинна сприяти боротьбі з контрабандою та схемами з уникнення від оподаткування.

«Наголошую, що легальний бізнес має відчувати від вас тільки підтримку, і щоб не було жодних проблем», — додав Гройсман.

Крім цього прем'єр-міністр заявив, що не збирається усувати від виконання обовязків очільника ДФС Мирослава Продана.

Нагадаємо, що податкову міліцію фактично розформували народні депутати України наприкінці 2016 року. Тоді це рішення назвали випадковим та ухваленим через неуважність депутатів.

Таким чином, з 1 січня 2017 року діяльність податкової міліції фактично була поза законом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Національне бюро фінансової безпеки: чи є привід для оптимізму?

Раніше нардеп Мустафа Найєм зазначив, що уряд відмовився від ідеїстворення Служби фінансових розслідувань на користь НБФБ.

19 березня 2018 року депутатка фракції БПП Ніна Южаніна зареєструвала законопроект про створення Національного бюро фінансової безпеки у Верховній раді.

Представники бізнесу заявили, що закон про НБФБ потребує доопрацювання.

Також експерти РПР закликали доопрацювати закон про НБФБ. На їхню думку прийняття закону у чинній редакції може посилити тиск на бізнес та призвести до обмеження повноважень НАБУ.

Раніше закон очільниці комітету з питань податкової та митної політики розкритикував міністр фінансів України. У Мінфіні повідомили, що якщо прийняти законопроект у чинній редакції, то керівник НБФБ отримає доступ до будь-якої засекреченої інформації в Україні.

Пов`язані новини
Політика
20 листопада 2018
Суд відмовився зменшити заставу для Насірова і не дозволив йому виїжджати за кордон
Шевченківський районний суд Києва продовжив термін дії зобов'язань, покладених на екс-главу Державної фіскальної служби України Романа Насірова. Також суд не довзолив зменшити розмір застави для Насірова і відхилив клопотання його адвокатів про можливість виїзду Насірова за кордон.Наступне засідання призначене на 10 грудня, 12.00. Нагадаємо, на думку слідства, Насіров дав дозвіл на розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень, уважають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Романа Насірова відсторонили від посади керівника ДФС на початку березня 2017 року, одразу після того, як детективи НАБУ затримали його і обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 100 млн гривень.10 листопада 2017 року відстороненому главі ДФС Насірову вручили обвинувальний акт. 31 січня Кабінет міністрів звільнив Насірова, якому інкримінують зловживання владою і службовим становищем.31 жовтня 2018-го Насірову зачитали половину обвинувального акту: залишилось понад 300 сторінок. Адвокати Насірова скористалися нормою кримінально-процесуального кодексу, виступивши за те, аби зачитувати в суді обвинувальний акт в повному обсязі, тобто понад 700 сторінок. Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький у травні заявив, що зачитування обвинувачення може зайняти 20 місяців.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Піти по-англійськи: Чому обвинуваченого  Романа Насірова звільнили з ДФС
Перевірено
Зберегти