Прем'єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв 7 червня розглянути питання відставки заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського у зв'язку з його висловлюваннями про лікування онкохворих закордоном.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв 7 червня розглянути питання відставки заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського у зв'язку з його висловлюваннями про лікування онкохворих закордоном.

Про це Гройсман повідомив перед засіданням уряду у середу, 6 червня.

«Я за те, щоб покарати людину, якщо вона дійсно це сказала... Але ми повинні пересвідчитись, що вона саме це сказала. Є запис, який я направив у Комісію вищого корпусу для розслідування, і завтра відбудеться засідання комісії... І потім я готовий виконати будь-яке рішення, яке буде об'єктивним після того, як ми почуємо, що сказала ця людина... », — сказав він.

«Завтра буде проведена ця комісія і після неї я прийму рішення», — наголосив Гройсман.

Прем'єр, таким чином, відповів на вимогу фракції «Радикальної партії» Олега Ляшка, яка у повному складі прийшла на засідання Кабміну і закликала звільнити з посади Лінчевського.

«Ми вимагаємо відставки пана Лінчевського, вибачень публічних... Хоча він вибачився. Але я вважаю, що ви, як прем'єр-міністр повинні вибачитись за цю команду Міністерства охорони здоров'я», — сказав лідер РПЛ Олег Ляшко.

Крім того, на засідання уряду прийшли представники Комітету з питань охорони здоров'я і також закликали звільнити Лінчевського.

«Думаю, що позиція Кабінету міністрів щодо Лінчевського має бути жорстка, однозначна, різка і прийнята сьогодні: абсолютна відставка таких заступників міністра охорони здоров'я», — заявив глава Комітету Олег Мусій.

Нагадаємо, 2 червня на сайті «Онкологічний портал України» з'явилась стенограма промови заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, з якою він виступив під час засідання Рахункової палати.

У стенограмі, зокрема, містилась заява Лінчевського щодо нібито неефективності лікування онкохворих закордоном, яка викликала обурення у суспільстві.

Згідно з текстом стенограми, Лінчевський сказав: «Відносно нерезультативності і неекономного використання грошей. У сухому залишку — 25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто, кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми нуль відсотків. Ці проблеми. Тобто ці онкологічні захворювання, які, власне, вимагають трансплантації кісткового мозку, вони закінчуються смертю. Рано чи пізно».

Як повідомив Громадському речник МОЗ Олександр Ябчанка, Лінчевський свою заяву про онкохворих під час засідання Рахункової палати зробив у відповідь на критичний закид. За його словами, таким чином Лінчевський відповів на критичне зауваження про те, що «25% онко пацієнтів, які лікуються за кошти бюджету закордоном, помирають».

Поділитись: