За найгіршого сценарію розвитку подій ВВП України може впасти на 10-15% за рік.

За найгіршого сценарію розвитку подій ВВП України може впасти на 10-15% за рік.

Про це повідомив Юрій городніченко, співзасновник VoxUkraine на презентації дослідження економістів «Україна на порозі макроекономічної негоди», що відбулася 31 травня.

«Наразі ситуація на світових ринках була сприятливою: високі ціни на український експорт, зростання світової економіки. Проте це триватиме не завжди. Вже зараз можемо побачити сигнали до чергової рецесії (падіння, — ред.) економіки світу. Зокрема, зростають ціни на нафту та газ», — розповів експерт.

На його думку, у разі настання рецесії світової економіки, впадуть ціни на основні позиції українського експорту. Як наслідок, український ВВП впаде на 10-15%, настане черговий виток падіння гривні, можливо в 2-3 рази.

Співзасновник VoxUkraine Тимофій Миломанов також додав, що «для уникнення боргової пастки економіку потрібно реформувати вже вчора».

Нагадаємо, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу міжнародних резервів України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів.

Водночас, у квітні уряд вже сплатив 127 мільйонів доларів боргів.

Крім цього, на початку року борг України перед МВФ становив 12 млрд доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну скасувати мораторій на продаж землі

 

Поділитись: