Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду запропонував створити «сторінку ганьби» для правоохоронці, які очолюють контрабанду.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду 28 лютого запропонував створити «сторінку ганьби» для правоохоронців, які очолюють контрабанду.

«Коли силовики очолюють контрабанду і я ще зроблю публічну сторінку ганьби для кожного, хто цим займається. Будете заважати розвивати державу — будемо ганьбити вас на кожному кутку», — зазначив він.

Прем'єр також очолив комісію із захисту бізнесу, постанову про яку затвердили на засіданні.

«Комісія складатиметься з абсолютної більшості бізнес-асоціацій та правоохоронців, там не буде силовиків», — пояснив міністр юстиції Павло Петренко.

Комісія, зокрема, контролюватиме виконання норм закону «маски-шоу - стоп!», які парламент ухвалив у 2017 році. Вона буде займатися розглядом справ про порушення прав бізнесу, в тому числі обшуків, зазначив міністр юстиції.

Петренко також зазначив, що комісія буде працювати в публічному режимі і її робота передбачає системну відповідь уряду щодо зміни законодавства або кадрових рішень.

У постанові також містяться рекомендації, обов'язкові до виконання правоохоронними органами.

Перше засідання Гройсман запропонував провести у березні по ситуації з тиском на бізнес з боку силових органів.

«Я вважаю, що подивитись треба, які правоохоронні органи своїми листами зупиняють роботу бізнесу… Я просив би вас, Арсен Борисович (міністр внутрішніх справ), готуйте аналітику, зробимо засідання комісії і розглянемо, що у нас з обшуками… Я вважаю, що подивитись треба, які правоохоронні органи своїми листами зупиняють роботу бізнесу, проаналізувати... Неважливо де вони працюють, у яких службах», — зазначив він.

Він також додав, що в комісію увійшли бізнес-омбудсмен, Союз українських підприємців, Європейська Бізнес Асоціація, Американська торгово-промислова палата, представники профспілок, Федерація роботодавців.

8 листопада 2017-го Кабмін схвалив законопроект про відео- та аудіофіксацію обшуків бізнес-структур. 16 листопада Верховна Рада підтримала законопроект №7275 про захист бізнесу. 1 грудня Порошенко затвердив обов'язкову відеофіксацію під час обшуків

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про президентські амбіції та рік іспитів для міністрів — головні тези прес-конференції Гройсмана

Поділитись: