У річницю захоплення Росією українських моряків 24 листопада hromadske покаже фільм про те, як все відбувалося. Показ відбудеться о 18:00 в міському просторі 4City. У заході візьмуть участь звільнені моряки та авторка фільму, журналістка hromadske Вікторія Рощина. Приходьте дивитися та розмовляти після фільму. Зареєструватися можна за посиланням.

25 листопада 2018 року біля Керченської протоки у Чорному морі російські військові відкрили вогонь по українських катерах та захопили 24-х членів екіпажу. 9 місяців українців утримували у російських тюрмах, не визнаючи їх військовополоненими. РФ не виконувала рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права негайно відпустити військових.

Журналісти Hromadske поспілкувалися з рідними моряків, були у російських судах, говорили з адвокатами українців, військовими, самими військовополоненими. Документальна стрічка «Керченські бранці» — спроба реконструювати події 25 листопада у протоці.

Нагадаємо, що 7 вересня 2019-го українські моряки та українські політв'язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, в результаті великого обміну полонених повернулись додому.

Попри масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар. А в арбітражі Міжнародного трибуналу ООН з морського права досі розглядається основна справа по незаконним діям Російської Федерації у Чорному морі 25 листопада 2019 року.

Поділитись: