У Кінопалаці «Коперник» у Львові в межах ХХV Форуму видавців пройшов безкоштовний показ документального фільму Громадського «Етапом через пів-Землі: Історія ув'язнення Сенцова і Кольченка», присвячений українським політв’язням Олегу Сенцову та Олександру Кольченку.

У Кінопалаці «Коперник» у Львові в межах ХХV Форуму видавців пройшов безкоштовний показ документального фільму Громадського «Етапом через пів-Землі: Історія ув'язнення Сенцова і Кольченка», присвячений українським політв’язням Олегу Сенцову та Олександру Кольченку.

На показі фільму були присутні мати Кольченка Лариса та племінниця Настя.

Мати Олександра Кольченка Лариса (зліва) та племіннця Настя (по центру) Фото: Анна Цигима/Громадське

«Мені важко говорити, я завжди плачу, коли дивлюся цей фільм. Але це важлива справа, потрібно привертати увагу до ситуації, в якій перебувають наші політв‘язні», — подякувала за підтримку Лариса Кольченко.

Як зазначає кореспондентка Громадського, під час показу фільму Кінопалац «Коперник» був повністю заповнений.

Показ документального фільму Громадського «Етапом через пів-Землі: Історія ув'язнення Сенцова і Кольченка», Кінопалац «Коперник», Львів, 23 вересня 2018 року Фото: Анна Цигима/Громадське

Вже майже 3 роки український режисер Сенцов та громадський активіст Кольченко відбувають покарання в російських колоніях суворого режиму: Олександр — у Челябінську, а Олег — у Лабитнангі, що за Північним полярним колом. На двох вони проїхали майже 20 тисяч кілометрів від дому — це половина шляху довкола світу.

Автори фільму побували в ключових містах на шляху етапу політв’язнів, щоб показати, в яких умовах утримують українців.

14 травня Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Він вимагає звільнення усіх українських політв'язнів Кремля. Однак за чотири місяці від початку цього голодування жодних зрушень у процесі звільнення в’язнів Кремля не сталося.

Громадське прагне привернути якомога більшу увагу до кричущого ігнорування Росією прав людини загалом та прав політв'язнів зокрема.

Зазначимо, що авторами фільму «Етапом через пів-Землі: Історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» є журналістки Громадського Наталка Гуменюк, Ангеліна Карякіна, Анна Цигима та сестра Олега Сенцова Наталія Каплан.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. 

21 вересня російська правозахисниця Зоя Свєтова повідомила, що провела одиночний пікет під Адміністрацією президента Росії на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова, який голодує понад 130 днів у російській колонії.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Нещодавно стало відомо, що український політв'язень Олександр Кольченко провів 3 дні у штрафному ізоляторі Копейської колонії у Челябінській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Розумію, що Сашко вже в Крим не повернеться» — інтерв'ю з матір'ю Кольченка

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile