ENRU

Громадське виграло суд у Скрипіна

Рішення щодо відмови задоволення позову колишнього співробітника «Громадського телебачення» Романа Скрипіна про захист честі та гідності набуло чинності.

«Апеляцію Скрипіна в справі про спростування інформації та компенсації моральної шкоди суд не взяв до розгляду. Не було сплачено судовий збір —18 тисяч гривень, з урахуванням мільйонної суми позову. Це означає, що рішення першої інстанції набрало законної сили», — каже Оксана Єфімчук, юристка Громадського.

У серпні Печерський райсуд Києва відмовив Скрипіну в захисті честі та гідності.

За нібито нанесену моральну шкоду Скрипін вимагав стягнути з журналіста Богдана Кутєпова суму в розмірі 150 тисяч гривень, а з інших відповідачів солідарно — 850 тисяч гривень.

Загалом Скрипін позивався проти ГО «Громадське телебачення», Богдана Кутєпова, Дмитра Гнапа, Наталі Гуменюк, Насті Станко, Романа Вінтоніва та інтернет-ресурсу «Новое время» про визнання інформації недостовірною та її спростування, захист гідності, честі та ділової репутації, відшкодування моральної шкоди.

Скрипін вимагав визнати недостовірною оприлюднену на інтернет-майданчиках інформацію, розповсюджену під час відкритої дискусії Громадського в рамках Львівського Медіа Форуму в 2016 році.

Зокрема під час дискусії йшлося про можливе шахрайство під час управління Скрипіним ГО «Громадське ТБ».

«Ми очікуємо на апеляцію, але загалом вітаємо це рішення, яке є перемогою здорового глузду», — повідомила Катя Горчинська, виконавча директорка ГО «Громадське ТБ».

Раніше суд відмовився відновити членство Скрипіна та Грішина в ГО «Громадське ТБ».

Скрипіна та Грішина виключили з членів ГО «Громадське телебачення» рішенням більшості 15 лютого 2016 року за поданням Програмної ради через недотримання положень Статуту організації, учинення дій, які суперечать статутній меті організації та/або завдають шкоду її репутації, та невідповідність вимогам щодо членства в організації.

Рішення ухвалене членами організації після того, як Наглядова рада ГО «Громадське телебачення» 19 січня 2016 року звернулася до Скрипіна з вимогою передати права на доменне ім’я, яким на той час користувалося Громадське, та гроші організації, які колишній керівник вивів на приватний рахунок у Чехії. Скрипін не виконав вимогу Наглядової ради.

Громадське звинувачує Скрипіна в привласненні понад 200 тисяч євро. За фактом шахрайства правоохоронними органами відкрито кримінальне провадження.