УКРАЇНА

Громадське виграло суд у Скрипіна

13 листопада, 2017 19:51
УКРАЇНА/Громадське виграло суд у Скрипіна
Зберегти
Вигляд
Не було сплачено судовий збір — 18 тисяч гривень, з урахуванням мільйонної суми позову. Це означає, що рішення першої інстанції набуло чинності.

Рішення щодо відмови задоволення позову колишнього співробітника «Громадського телебачення» Романа Скрипіна про захист честі та гідності набуло чинності.

«Апеляцію Скрипіна в справі про спростування інформації та компенсації моральної шкоди суд не взяв до розгляду. Не було сплачено судовий збір —18 тисяч гривень, з урахуванням мільйонної суми позову. Це означає, що рішення першої інстанції набрало законної сили», — каже Оксана Єфімчук, юристка Громадського.

У серпні Печерський райсуд Києва відмовив Скрипіну в захисті честі та гідності.

За нібито нанесену моральну шкоду Скрипін вимагав стягнути з журналіста Богдана Кутєпова суму в розмірі 150 тисяч гривень, а з інших відповідачів солідарно — 850 тисяч гривень.

Загалом Скрипін позивався проти ГО «Громадське телебачення», Богдана Кутєпова, Дмитра Гнапа, Наталі Гуменюк, Насті Станко, Романа Вінтоніва та інтернет-ресурсу «Новое время» про визнання інформації недостовірною та її спростування, захист гідності, честі та ділової репутації, відшкодування моральної шкоди.

Скрипін вимагав визнати недостовірною оприлюднену на інтернет-майданчиках інформацію, розповсюджену під час відкритої дискусії Громадського в рамках Львівського Медіа Форуму в 2016 році.

Зокрема під час дискусії йшлося про можливе шахрайство під час управління Скрипіним ГО «Громадське ТБ».

«Ми очікуємо на апеляцію, але загалом вітаємо це рішення, яке є перемогою здорового глузду», — повідомила Катя Горчинська, виконавча директорка ГО «Громадське ТБ».

Раніше суд відмовився відновити членство Скрипіна та Грішина в ГО «Громадське ТБ».

Скрипіна та Грішина виключили з членів ГО «Громадське телебачення» рішенням більшості 15 лютого 2016 року за поданням Програмної ради через недотримання положень Статуту організації, учинення дій, які суперечать статутній меті організації та/або завдають шкоду її репутації, та невідповідність вимогам щодо членства в організації.

Рішення ухвалене членами організації після того, як Наглядова рада ГО «Громадське телебачення» 19 січня 2016 року звернулася до Скрипіна з вимогою передати права на доменне ім’я, яким на той час користувалося Громадське, та гроші організації, які колишній керівник вивів на приватний рахунок у Чехії. Скрипін не виконав вимогу Наглядової ради.

Громадське звинувачує Скрипіна в привласненні понад 200 тисяч євро. За фактом шахрайства правоохоронними органами відкрито кримінальне провадження.

Пов`язані новини