Громадськість може впливати на призначення посадовців лише медійним тиском — експерт
На практиці процедура призначення кандидатів на вищі державні посади працює зовсім не так, як прописано у законі — конкурси на посади голів центральних органів виконавчої влади виграють абсолютно неготові до такої роботи особи, вигідні певним політичним силам.
На практиці процедура призначення кандидатів на вищі державні посади працює зовсім не так, як прописано у законі — конкурси на посади голів центральних органів виконавчої влади виграють абсолютно неготові до такої роботи особи, вигідні певним політичним силам. Про це розповів Громадському експерт з питань реформи публічної адміністрації Микола Виговський.
Він переконаний — за тим, як відбувається голосування у комісії, можна зробити висновок, що існує консенсус фактично в усіх ключових позиціях з приводу всіх кандидатів на вищі державні посади. Комісія з питань вищого корпусу державної служби містить лише чотирьох представників громадськості, з яких лише двоє незалежні.
«Нажаль ми мусимо констатувати політичну підконтрольність цієї комісії. Тому в рамках дії комісії і балансу голосів нічого вдіяти не можна. Але можна чинити медійний тиск через донесення до суспільства обставин і інформацію стосовно кандидатів, які подаються на ці конкурси і які їх виграють», — зазначає Виговський.
За його словами, з метою посилення медійного тиску наразі запускається система моніторингу кандидатів на вищі державні посади.
«ми зараз запускаємо систему моніторингу кандидатів на усі посади категорії «А» і будемо в день голосування членам комісії надавати аналітику стосовно кожного кандидата на конкурс з усіма фактами наявності чи відсутності антикорупційних розслідувань, з дослідженнями політичних та бізнесових зв’язків, з дослідженням його майнового стану і безлічі інших показників для того, щоб члени комісії дивилися на дані цієї аналітики і розуміли, що якщо вони проголосують за кандидата «А», то вони матимуть медійні проблеми», — повідомив експерт.
На переконання Виговського, в такому випадку двоє незалежних представників громадськості у комісії матимуть аргументи в суперечках щодо переможця конкурсу.
«Так, це не панацея, це тривалий процес, і це єдине, що зараз громадськість може робити і як може впливати на прозорість і відкритість цих конкурсів. Все досягається публічним тиском. В нашій країні суспільний тиск призводив до дуже багатьох зрушень, тому я націлений оптимістично. Можна переконати комісію принаймні не голосувати за найодіозніших кандидатів», — підкреслив Виговський.
- Поділитися: