УКРАЇНА

Громадськість висунула вимоги до президента, поліції та СБУ через напад в Одесі на активіста Михайлика

24 вересня, 2018 10:22
УКРАЇНА/Громадськість висунула вимоги до президента, поліції та СБУ через напад в Одесі на активіста Михайлика
Зберегти
Вигляд
В Одесі представники громадських організацій, політичних партій, правозахисники та журналісти підписали відкриту заяву після чергового нападу в місті на активіста Олега Михайлика.

В Одесі представники громадських організацій, політичних партій, правозахисники та журналісти підписали відкриту заяву після чергового нападу в місті на активіста Олега Михайлика. Вони висунули низку вимог до президента, генпрокурора, керівництва силових відомств та омбудсмена.

Заяву оприлюднив у Facebook колишній керівник місцевого осередку «Правого сектору» Сергій Стерненко.

Підписанти заяви вимагають:

—   від президента Петра Порошенка — обговорення ситуації в Одесі на позачерговому засіданні Ради національної безпеки та оборони, а також створення єдиного штабу щодо контролю за розслідуванням нападів на журналістів та активістів;

—   від голови міністерства внутрішніх справ Аосена Авакова та керівника Нацполіції Сергія Князєва — звільнити очільника поліції Одеської області та його заступників;

—   від голови Служби безпеки України Василя Грицака — звільнити керівника служби в Одеській області;

—   від генпрокурора Юрія Луценка — звільнити очільника прокуратури Одещини, його заступників, а також взяти під контроль розслідування нападів;

—   від омбудсмена Людмили Денісової — доповіді щодо стану справ на Одещині з приводу дотримання прав журналістів, активістів тощо.

—   Від Ради — створення слідчої комісії щодо ситуації в Одесі з захистом прав представників громадянського суспільства.

Заяву підписали чотири одеських видання, понад 20 громадських організацій та 7 політичних партій.

Увечері 22 вересня в Одесі стріляли в активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика, він потрапив до лікарні у важкому стані.

Очільник поліції розповів, що слідство розглядає декілька версій нападу, зокрема пов'язані з громадською і журналістською діяльністю Михайлика.

У політичній партії «Сила людей» заявили, що за нападом на її члена, одеського активіста Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси.

Станом на ранок 23 вересня Олег Михайлик прийшов у лікарні до свідомості. Його готують до операції. У лікарні Михайлику надали охорону.

До розслідування нападу на Михайлика долучили СБУ. Удень 23 вересня в Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад на Михайлика.

Більше про:
# Олег Михайлик
Пов`язані новини