ENRU
Human Rights Watch закликає негайно звільнити вченого Ігоря Козловського
7 травня, 2017
335

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) закликає бойовиків «ДНР» негайно звільнити вченого Ігоря Козловського, якого раніше так званий «військовий трибунал «ДНР» засудив до майже 3 років ув’язнення.

Про це йдеться в заяві, поширеній HRW у суботу, передає «Радіо Свобода».

«Поводження з Козловським — від затримання і до суду — було величезною образою верховенства закону, його вирок має бути негайно анульований», — заявила представник організації Таня Купер.

Вона наголосила, що Козловського утримували за ґратами «суто за його політичні погляди».

У HRW нагадали, що з січня 2016 року, коли вченого затримали у Донецьку, до нього ще жодного разу не пустили членів його родини.

«Вся його справа є пародією, мета якої — позбавити його права ефективно захищатися і покарати за мирну опозицію до дій сепаратистів», — вважають правозахисники.

Нагадаємо, 3 травня в окупованому Донецьку так званий «військовий трибунал «ДНР» засудив Козловського на 2 роки і 8 місяців позбавлення волі.

Український релігієзнавець Ігор Козловський перебуває у полоні в бойовиків понад рік. Його затримали в січні 2016-го в Донецьку. Родичі говорять про проблеми зі здоров’ям 63-річного науковця.

Козловський — один з найбільш авторитетних діячів на всьому пострадянському просторі, який налагоджував діалог між християнами, мусульманами і представниками інших релігій. Автор чисельних книг — від історії єзидів до суфізму, він також є одним з провідних спеціалістів з духовних практик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Нет такого понятия, как единый Донбасс». Інтерв'ю Ігоря Козловського Громадському. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram