Американський рок-гурт The Gitas підтримав українського режисера, політв’язня Олега Сенцова під час сольного концерту в Зеленому театрі у Києві.

Американський рок-гурт The Gitas підтримав українського режисера, політв’язня Олега Сенцова під час сольного концерту в Зеленому театрі у Києві.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Учасники гурту заявили зі сцени, що в цьому світі є люди, яких утримують незаконно.

Також музиканти виконали для Сенцова свою пісню Sharks of Disharmony, яка є маніфестом проти корумпованих політиків у всьому світі.

Відео: The Gitas/Youtube

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Бумбокс» і Сенцов: концерт на межі з Кримом

Як повідомлялося, Польща і США готують звернення до РФ щодо Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 28 липня, Олег голодує 76 днів.

Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

25 липня Європейський суд з прав людини запропонував Сенцову припинити голодування та погодитися на будь-яке лікування, яке покращить його стан.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова планує знову їхати до Росії та намагатися потрапити до українських політв’язнів. Коли саме це відбудеться — залежить від відповіді російської сторони. 15 червня Денісову не пустили до Сенцова.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: