УКРАЇНА

Омбудсмен Денісова планує повернутися до Росії для відвідин українських політв’язнів

25 липня, 2018 18:42
УКРАЇНА/Омбудсмен Денісова планує повернутися до Росії для відвідин українських політв’язнів
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова планує знову їхати до Росії та намагатися потрапити українських політв’язнів.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова планує знову їхати до Росії та намагатися потрапити до українських політв’язнів. Коли саме це відбудеться — залежить від відповіді російської сторони.

Про це Денісова сказала в коментарі Громадському.

Денісова повторно звернулася до керівника Адміністрації Президента РФ Антона Вайна з питанням про те, коли Кремль виконає домовленості з Україною та надасть їй доступ до політв'язнів.

Також секретаріат омбудсмена 25 липня направив листа до уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової, аби вчергове спробувати узгодити «дорожню карту» візитів уповноважених до ув’язнених в РФ та Україні.

«Ми надіслали їм два варіанти «дорожньої карти» і запросили, аби вони надали нам свій варіант, як вони хочуть. Але вони не надали нам відповіді на ті варіанти, які ми надали ще 26 червня. І тому зараз ми знову написали їм листа і чекаємо відповіді», — сказала Денісова.

На питання про те, коли омбудсмени двох країн зможуть узгодити відвідини в’язнів, Денісова сказала, що про дати говорити не можна, адже «це політичне рішення, якого чекає Москалькова».

«Ми просто на це чекаємо, штовхаємо їх, звертаємося», — наголосила Денісова.

«Москалькова говорить про те, що нібито написала мені листа про те, що я можу відвідати наших рибалок в Криму. Я хочу почути, де я можу з ними зустрітися. Я пропонувала, щоб їх відвезли до Ростова і я  їх там відвідаю», — сказала уповноважена Верховної Ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому омбудсмени України і Росії не можуть потрапити до своїх ув'язнених

Раніше омбудсмен заявила, що Росія пропонує перенести відвідування політв’язнів на «серпень чи вересень».

Денісова написала листа в Адміністрацію президента Росії через недотримання гарантій, які їй надав Путін щодо безперешкодного доступу до політв’язнів.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини