У «Львівській політехніці» через гомофобні висловлювання викладачки створили комісію. Обіцяють розібратися

Викладачка Інституту архітектури «Львівської політехніки» Ольга Мер’є заявила, що геї та лесбійки — «хворі люди, який потрібно лікувати», а гендер — вигадка. У навчальному закладі кажуть, що створили комісію, яка має розібратися у ситуації.

Запис онлайн-пари, який зробили студенти, ЗМІ опублікували 1 квітня. «РБК-Україна» студенти розповіли, що свою гомофобну позицію викладачка транслює вже роками.

Зазначається, що одна зі студенток вирішила написати наукову роботу на тему сексуальних домагань, гендеру та винести проблеми харасменту, зокрема щодо представників ЛГБТ-спільноти. Цю тему дівчина запропонувала викладачці, але та сказала, що проти.

«Якщо про зґвалтування і про сексуальне насилля — це є одне, гендерна нерівність — це зовсім інше. І взагалі людина, яка запропонувала термін "гендер", пізніше заявила, що це було зроблено виключно за фінансову вигоду і насправді ніякого гендеру не існує. Нам це просто впарюють, щоб ви собі розуміли», — заявила викладачка.

Студенка під час розмови все ж сказала, що хотіла б висвітлити тему сексуальних домагань. Після цього у розмову включився інший викладач, який запропонував дівчині звузити тему роботи до дослідження сексуальних домагань у громадських місцях, а також створити мобільний додаток, який допоможе захиститись у таких ситуаціях.

Ольга Мер'є продовжувала стояти на своєму. Вона запитала у дівчини, яка у неї сексуальна орієнтація, що та «обирає таку тему і захищає її». Також викладачка вважає, що харасмент щодо представників ЛГБТ+ не є формою дискримінації

«А люди, які сповідують християнські цінності, насамперед розуміють, що це є хворе суспільство. Тобто якщо хтось себе позиціонує як гей або лесбійка — це людина, у якої нездорова психіка і цю людину треба лікувати. Нам не потрібно впарювати, що ми повинні їх визнати і розуміти. Ми не повинні їх розуміти, ми їх повинні лікувати…», — заявила викладачка.

Після цього запис розмови обривається.

Обіцяють розібратися

Керівниця центру комунікацій «Львівської політехніки» Наталія Павлишин нам повідомила, що після розголосу цієї історії у ЗМІ минулого тижня в навчальному закладі створили комісію. Вона має розібратися у ситуації. Про результати перевірки обіцяють повідомити згодом.

39-річна Ольга Мер’є працює на кафедрі дизайну і основ архітектури Інституту архітектури в НУ «Львівська політехніка». Вона є кандидатом архітектури і викладає такі дисципліни, як рисунок, живопис, скульптура, архітектурна композиція.

Порушення прав ЛГБТ-спільноти

Нещодавно оприлюднені результати Національного дослідження шкільного середовища в Україні показали, що 80% ЛГБТ-підлітків не почуваються в безпеці у школі. 70% таких учнів чують гомофобні висловлювання на свою адресу, а 67% — чули це від співробітників школи.

Центр прав людини ZMINA також повідомляв про тиск на активістів, які захищають права ЛГБТ-спільноти. На приклад, у 2020 році в Одесі прибічники праворадикальної організації «Традиція і порядок» декілька разів заклеювали агітаційними плакатами вхід до ком’юніті-центру Queer home Odesa, забивали сірниками та заливали клеєм замкову щілину дверей тощо. Ця серія інцидентів повторилася і вдруге. В організації вважають це спробою залякати активістів.

Не перший скандал

Нагадаємо, наприкінці минулого року у «Львівській політехніці» відбулась ще одна резонансна історія, коли студенти першого курсу Інституту комп’ютерних наук отримали контрольну роботу, у якій демонструвалися порнографічні зображення. Сталося це на занятті викладача Дмитра Зербіно. Той заявив, що це «релаксуючі зображення», які відповідають певній «методиці навчання».

Згодом цьому викладачу виписали догану за «неапробовані матеріали», але він продовжив працювати у виші.