Hyperloop One, яка будувала треки швидкісного сполучення, закривається після майже 10 років роботи

Компанія Hyperloop One, яка будує треки для перевезення пасажирів і вантажів із міста до міста на швидкості літака, закривається.
Про це повідомив Bloomberg із посиланням на джерела.
Hyperloop One був всесвітньо відомим стартапом та зібрав понад 450 мільйонів доларів із моменту заснування у 2014 році. Компанія встигла побудувати невелику тестову трасу поблизу Лас-Вегаса. У 2020 році компанія здійснила перший у світі запуск надшвидкісної системи вакуумних капсул Hyperloop із пасажирами всередині. Однак згодом зосередилася на вантажних перевезеннях.
Концепцію транспортної системи Hyperloop у 2013 році запропонував американський підприємець Ілон Маск. Вона передбачає створення системи, у якій пасажирські капсули переміщаються по трубах зі зниженим тиском на швидкості, близькій до швидкості звуку.
Американська компанія Hyperloop планувала розганяти свої капсули до 966 кілометрів на годину або навіть швидше. Планувалося, що поїздка між Нью-Йорком та Вашингтоном (320 км) займатиме у їхньому Hyperloop усього 30 хвилин. Це вдвічі швидше, ніж політ комерційного реактивного літака, і в чотири рази швидше, ніж поїздка швидкісним потягом.
За даними Bloomberg, зараз компанія звільнила більшість своїх співробітників і намагається продати свої активи, включно з тестовим треком і обладнанням.
На початку 2022 року в компанії працювало понад 200 людей. Компанія також закрила свій офіс у Лос-Анджелесі. Іншим працівникам, яким доручено наглядати за продажем активів, повідомили, що їхня робота закінчується 31 грудня.
Дубайський конгломерат DP World підтримує Hyperloop One із 2016 року та володіє контрольним пакетом акцій. Залишок інтелектуальної власності стартапу буде передано DP World.
Україна теж хотіла Hyperloop
15 червня 2018 року тодішній міністр інфраструктури України Володимир Омелян підписав договір про співробітництво з Hyperloop Transportation, яка займається розробкою та будівництвом швидкісного сполучення Hyperloop. Він обіцяв запустити тестову ділянку Hyperloop у 2019 році.
Зазначимо, Hyperloop One — не єдина компанія, яка працювала над «гіперлупом». Як пише Bloomberg, кілька компаній перебувають на різних етапах створення прототипів, зокрема Hardt Hyperloop, Hyperloop Transportation Technologies Inc. і Swisspod Technologies.
- Поділитися: