Міністр інфраструктури України Володимир Омелян підписав договір про співробітництво з Hyperloop Transportation, яка займається розробкою та будівництвом швидкісного сполучення Hyperloop.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян підписав договір про співробітництво з Hyperloop Transportation, яка займається розробкою та будівництвом швидкісного сполучення Hyperloop.

Про це повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

Меморандум передбачає спільну розробку нових транспортних технологій та їхню реалізацію в Україні.

«Нyperloop — транспорт нового покоління, який дасть світу нечувану швидкість, нечувані можливості, нечувані технології. Одним із підсумків  візиту Дірка Алборна (директора компанії Hyperloop Transportation — ред.) є наш чіткий намір спільно працювати над розробкою цих нових технологій — саме про це і говорить підписаний сьогодні Меморандум», — зазначив Омелян.

Він також додав, що його міністерство буде спільно з Hyperloop Transportation шукати інвесторів для реалізації проекту швидкісного сполучення в Україні.

Також зазначалось, що будівництво Hyperloop в Україні коштуватиме дешевше ніж будівництво залізниці.

Hyperloop  — це проект вакуумного потягу, який запропонував американкський винахідник та засновник компанії SpaceX Ілон Маск. Система Hyperloop діє на основі магнітів та турбін, які запускають капсули на повітряній подушці. Завдяки цьому потяги рухаються по вакуумних трубах з величезною швидкістю.

У лютому 2018-го Омелян заявив про створення тестового майданчика для Hyperloop в Україні. Пізніше повідомили, що цей майданчик планують запустити у 2019 році.

У 2016 році в Неваді  провели перше успішне випробування Hyperloop. Капсула всередині спеціальної труби змогла розігнатися до швидкості у 187 км/год за 1,1 секунди.

У березні 2017 року стало відомо про початок будівництва високошвидкісного поїзда Hyperloop у Каліфорнії. 

Дивіться також, як Hyperloop One провела перше тестування системи надшвидкісних перевезень у вакуумному середовищі.

Поділитись: