Київська міська влада ігнорує прохання слідчих щодо перенесення меморіалу Героїв Небесної Сотні, що своєю чергою гальмує слідчий експеримент у справах Майдану. Про це заявив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк.

Горбатюк сказав, що слідчі ще в липні зверталися до КМДА щодо того, аби не дозволити вносити будь-які зміни на ділянці проведення слідчого експерименту. Також зверталися до суду з проханням арештувати ділянку.

«Прокурором було видано постанову про заборону будь-яких змін до завершення слідчих експериментів у липні місяці. І одночасно був направлений лист до КМДА, щоб перенести цей Меморіал, попередньо отримана згода у родин Небесної сотні. Але з липня місяця наші прохання не находять відгуку у КМДА, і відповідно, ви бачите, що не переноситься (Меморіал – ред.), і гальмується проведення слідчих експериментів», — сказав Горбатюк.

Він зазначив, що «за тиждень чи днів 10» можуть почати зводити меморіал, у той час, коли слідчі не можуть провести експеримент. Горбатюк назвав ситуацію «практично безвихідною».

«Сьогодні постала така ситуація, що вже за тиждень, чи днів за 10, можуть розпочатися роботи, а до теперішнього часу не перенесений цей Меморіал тимчасовий, щоб ми могли провести якісні слідчі експерименти, які не можна провести якісно, бо він заважає. Склалася ситуація безвихідна практично, — сказав Горбатюк.

Начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ вказав, що слідчий експеримент залежить від будівництва, нині до експерименту пристутипи не можуть.

«Слідчий експеримент прив’язаний до початку будівництва. Якщо говорять, що 24 жовтня мають бути результати тендеру, після якого вже буде переможець, який зможе приступати до робіт, то вже 24-25 жовтня ми мали б завершити експеримент. Але ми до нього приступити не можемо», — сказав Горбатюк.

17 липня Генеральна прокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планували завершити протягом місяця.

Меморіал Героїв Небесної Сотні планують відкрити в Києві 20 лютого 2019 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile