Меморіал Героїв Небесної Сотні планують відкрити в Києві 20 лютого 2019 року.

Меморіал Героїв Небесної Сотні планують відкрити в Києві 20 лютого 2019 року — у день п'ятої річниці розстрілів на Майдані.

Про це повідомив генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

«Відкриття меморіалу планується на 20 лютого 2019 року, до п'ятої річниці трагічних подій на Майдан», — сказав Пошивайло.

Директор музею повідомив, що вони вже проводять підготовчі роботи для встановлення меморіалу. Також він додав, що в жовтні починають роботи з облаштування Алеї Героїв Небесної Сотні.

17 липня Генеральна прокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планують завершити протягом місяця.

9 лютого 2017 року Київська міскрада вирішила, що Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності буде розташований на Алеї Героїв Небесної сотні у центрі Києва.

26 червня 2016 року директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло заявляв, що музей не мав приміщення, а отримав кошти лише на комунальні послуги та виплату мінімальної заробітньої платні. Тоді експонати Музею Революції Гідності тимчасово зберігали в непристосованих умовах у Музеї Івана Гончара та Музеї історії України у Другій світовій війні.

28 червня Міжнародне журі оголосило переможця архітектурного конкурсу на кращий проект Музею Революції Гідності. Ним став проект німецьких архітекторів професора Яна Кляйхуса та Йоханеса Кресснера Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH. Проект отримав «першу премію» і право на розробку вигляду музею.

Переможцем конкурсу став проект німецьких архітекторів професора Яна Кляйхуса та Йоханеса Кресснера Фото надані Громадському організаторами

Музей Революції Гідності отримав для будівництва 1,22 га землі від Київради. Ділянка розміщена на алеї Героїв Небесної Сотні (Інститутська),3, у Печерському районі столиці. Саме там передбачається будівництво, експлуатація та обслуговування меморіально-музейного комплексу.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві вшанували пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

/Ольга Кириленко

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile