Технології

Ілон Маск показав випробування двигуна Raptor для міжпланетного корабля

Ілон Маск
Технології/Ілон Маск показав випробування двигуна Raptor для міжпланетного корабля
Зберегти
Вигляд
Засновник компанії SpaceX Ілон Маск повідомив про успішне випробування двигуна Raptor, який встановлять на космічний корабель Starship. Про це Маск повідомив у Twitter.

«Перший запуск двигуна Raptor для Starship. Пишаюся чудовою роботою команди SpaceX», — написав Маск.

Двигун випробували на об’єкті компанії в Техасі.

У січні Ілон Маск показав збудовану нову космічну ракету Starship для тестових польотів. Ще не розроблена орбітальна версія такої ракети має полетіти на Марс, а також зробити оберт навколо Місяця та повернутися на Землю.

Цей проект ракети-носія раніше називався BFR (Big Falcon Rocket). Вона має дві ступені, одна з яких — власне космічний корабель, а інша — ракетний прискорювач.

Вона має замінити наявні апарати Falcon 9, Falcon Heavy та вантажний космічний корабель Dragon.

За розрахунками SpaceX, польоти ракетою Starship будуть дешевшими, адже її можна використовувати кілька разів. Крім того, за один раз вона може перевозити більше вантажу, ніж попередні вантажні кораблі — близько 100 тонн.

Згідно з планами Маска, Starship має полетіти до поверхні Марса спочатку без екіпажу, а потім з людьми на борту. Це хочуть зробити до 2023 року. Крім того, SpaceX підписала контракт для першого приватного польоту людини навколо Місяця на ракеті BFR. Власником «квитка» у космос став японський мільярдер та колекціонер Юсаку Маезава.

Пов`язані новини