Ілон Маск викликає гендиректора Twitter на «публічну дискусію» про ботів у соцмережі

Ілюстративне фото. Американський бізнесмен Ілон Маск, 19 грудня 2020 року
Ілюстративне фото. Американський бізнесмен Ілон Маск, 19 грудня 2020 рокуAP Photo / John Raoux

Американський бізнесмен Ілон Маск викликав гендиректора компанії Twitter Парага Агравала на публічну дискусію щодо відсотка ботів у соцмережі. Питання спам—ботів у Twitter зірвало угоду про купівлю соцмережі Маском і спровокувало подальші розбірки у публічному просторі та у судах.

У тій же Twitter Ілон Маск написав, що його угода з компанією про купівлю соцмережі може продовжуватися на початкових умовах, якщо Twitter розкриє свій метод перевірки акаунтів на приналежність реальній людині. Однак, якщо виявиться, що дані Twitter є неправдивими, угода має бути розірвана.

«За сим я кидаю виклик Парагу Агравалу на публічну дискусію щодо відсотка ботів Twitter. Нехай він доведе громадськості, що Twitter має менше ніж 5% фейкових або спам-користувачів щодня», — пише Маск.

Сам гендиректор Twitter на цей виклик поки не відреагував.

Що передувало?

Наприкінці квітня Маск уклав угоду про купівлю соцмережі Twitter: приблизно за 44 млрд доларів бізнесмен мав стати власником Twitter, а компанія стала б приватною.

Однак у липні Маск заявив про розірвання договору, звинувативши Twitter у порушенні кількох договірних зобов’язань. За словами його адвоката, компанія не надала бізнесмену відповідну ділову інформацію, яку той просив.

Ілон Маск пояснив, що відкладає угоду на купівлю Twitter, доки компанія не доведе, що з-поміж 200 млн користувачів соцмережі спам-боти становлять не більш як 5%.

Тоді компанія Twitter подала позов проти Маска заявивши, що його стратегія виходу з угоди «є зразком лицемірства». Twitter прагне примусити бізнесмена виконувати зобов’язання за їхньою угодою через суд. Та Ілон Маск подав зустрічний позов, звинувативши Twitter у шахрайстві з даними, що, як йдеться у позові бізнесмена, має дозволити йому відмовитися від підписаної угоди.