Компанія Укренерго максимально скоротила можливості для імпорту електроенергії до України через низький попит на неї в об’єднаній енергосистемі.

Про це повідомив голова Укренерго Всеволод Ковальчук під час засідання Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«В об’єднаній енергосистемі у нас продовжується ситуація зниженого попиту: і через погоду, і через низький рівень промислового виробництва. Тому ми практично повністю обмежили можливості для імпортерів, вносячи коригування у графіки. Нічні години — все «по нулям», в денні — йде невеликий обсяг імпорту», — повідомив Ковальчук.

Зазначимо, що об'єднана енергосистема України інтегрована у енергосистеми країн СНД, зокрема Росії та Білорусі. Водночас в Україні існує так званий «Бурштинський енергоострів», який інтегрований до енергосистеми ЄС. Він покриває Закарпатську, Івано-Франківську та частину Львівської областей.

4 грудня Верховна Рада ухвалила зміни до законів про електроенергію, яким заборонила імпорт електрики з Росії. За даними «Інтерфакс-Україна», імпорт електрики з РФ не здійснюється з 5 грудня, імпорт електрики з Білорусі здійснюється у невеликих обсягах, а 2-7 грудня його не відбувалося.

3 жовтня стало відомо, що Україна вперше з 2015 року відновила імпорт електрики з Росії. Російська електрика почала продаватися на українському ринку «на добу наперед». Однією з перших компаній, яка придбала російську електроенергію, стала «Дніпроазот», яка входить до групи «Приват» Ігоря Коломойського.

Загальна частка імпортної російської електрики в Україні складає менше 1%.

Поділитись: