Ім’ям документаліста Макса Левіна назвуть дитячу школу мистецтв на Київщині. Він працював на hromadske

Фотожурналіст Макс Левін
Фотожурналіст Макс ЛевінFacebook / Maks Levin, фотографію зробила Vika Yasynska

На честь українського документаліста та фотографа Макса Левіна, якого вбили росіяни, назвуть дитячу школу мистецтв у селі Бородянка.

Про це повідомила очільниця Бородянської сільської ради Ірина Захарченко.

За її словами, статут школи в новій редакції вже містить оновлені положення та фіксує її нову назву — Бородянська дитяча школа мистецтв імені Макса Левіна.

З проханням увіковічити пам’ять фотожурналіста звернулася його мати. У сільраді погодилися з цим і вирішили назвати на честь Максима школу мистецтв. Також у закладі планують відкрити клас художньої фотографії.

«Завдяки відео та фотографіям Макса Левіна про звірства, які вчинили російські окупанти у Бородянці, дізнався весь світ. Усі побачили ті жахливі руйнування, які залишили у нашому селищі вороги», — наголосила Захарченко.

Раніше вулиці на честь Макса Левіна з’явилися у Боярці та Києві.

Більше про Макса Левіна

Він народився в Боярці на Київщині. Закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю «Інженер комп’ютерних систем», проте присвятив життя фотожурналістиці.

Співпрацював з такими міжнародними агентствами та виданнями як Reuters, Associated Press та BBC. З 2020 року був відеографом і фотографом hromadske.

Від початку війни на Донбасі Макс працював там як документальний фотограф. Любив гори, часто вибирався в походи та знімав про це відео. Його турбувала доля ветеранів і прифронтового Донбасу. Він часто їздив туди, щоб поспілкуватися з місцевими жителями та зробити про них сюжети.


У цьому плейлисті на YouTube ми зібрали всі репортажі та фільми Макса Левіна, які він відзняв і змонтував для hromadske.

А за цим посиланням можна почитати всі репортажі з роботами Макса.


Протягом перших п’яти днів повномасштабної війни Макс устиг оприлюднити фоторепортажі щонайменше з семи гарячих точок у різних куточках України: від Харкова до Василькова на Київщині.

13 березня 2022 року з ним зник зв’язок. 1 квітня 2022-го після тривалих пошуків тіло Максима з кульовими пораненнями знайшли біля села Гута-Межигірська на Київщині.

Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» дійшла висновку, що російські військові навмисно вбили фотокореспондента.

Пам’ять про Максима житиме в його чотирьох синах і тисячах робіт.