Влада Індії випустила голуба, власником якого є житель одного з прикордонних селищ Пакистану, через кордон країни після того, як підтвердила, що птах не був шпигуном.

Про це чиновники заявили в п'ятницю, 29 травня, пише DW.

«Голуба звільнили вчора (28 травня — ред.) після того, як нічого підозрілого не було знайдено», — повідомила старша офіцерка поліції в Кашмірі (регіон в Індії) Шайлендра Мішра.

Водночас вона не надала жодної інформації про те, куди випустили птаха та чи долетить він до свого власника.

Перед цим житель одного з прикордонних селищ Пакистану звернувся до прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді з проханням відпустити голуба, якого тамтешня поліція затримала й звинуватила в шпигунських діях.

Чоловіка звати Хабібула, він є власником понад десятка голубів. Одного з них 25 травня зловили з індійського боку кордону й передали тамтешнім правоохоронцям. Ті побачили на лапці голуба кільце з незрозумілими символами, які не змогли розшифрувати.

Власник птаха каже, що то його мобільний номер — аби в разі, якщо голуб загубиться, з ним могли зв’язатися, аби повернути птаха.

Інцидент трапився на кордоні з провінцією Кашмір, яку у 2019 році Індія позбавила автономного статусу.

Це не вперше індійські правоохоронці затримують голубів із Пакистану через підозру в шпигунстві: як нагадувало BBC, таке траплялося у 2015 й 2016 роках.

Між Індією й Пакистаном тривалий час напружені відносини: на кордоні час від часу відбуваються взаємні обстріли. Остання повномасштабна війна між країнами відбулася в 1971 році.

Поділитись: