Індія замовила у Росії зброї і військової техніки на $14,5 млрд

Індія замовила у Російської Федерації військової техніки і озброєння на $14,5 млрд.

Про це повідомив глава Федеральної служби із військово-технічного співробітництва Росії Дмитро Шугай, передає «Коммерсантъ». Він нагадав, що, незважаючи на тиск перш за все з боку США, у 2018 році Індія підписала з РФ великі контракти на поставку зенітно-ракетних систем С-400, фрегатів проекту 11356, а також великої партії боєприпасів для військово-повітряних, військово-морських і сухопутних сил.

«Минулий рік і сьогоднішній день ознаменували появу величезного у порівнянні з усіма іншими роками портфеля замовлень на $ 14,5 млрд. Це дуже значуща цифра і справді це прорив», — сказав Шугай.

За його словами, важливою темою залишається також обслуговування техніки і озброєння після продажу.

«Сьогодні це одна з головних тем, яка стоїть на порядку денному, і для цих цілей створена і працює спільна російсько-індійська робоча група з післяпродажного обслуговування», — заявив він.

Шугай нагадав, що наразі Росія продовжує переговори із постачання і ліцензійного виробництва переносного зенітного ракетного комплексу «Голка-С» для Індії.

Нагадаємо, 2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписав так званий закон «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA). Серед іншого, він передбачає санкції для партнерів російського «Рособоронекспорту» за суттєві угоди. Так, за цим законом міністерство фінансів США 20 вересня 2018 року ввело санкції проти департаменту підготовки військ і постачання Центральної військової ради Китаю та його керівника Лі Шанфу за угоди із Рособоронекспортом. Причиною стала угода про купівлю Китаєм 10 російських винищувачів Су-35 та ракетних систем С-400.

Водночас, як нагадує «Коммерсантъ», у березні Росія та Індія уклали міжурядову угоду, в рамках якої Нью-Делі отримає в оренду російський атомний підводний човен «Чакра-3». Сума угоди склала $ 3 млрд. Також Індія заявила, що готова повернутися до питання покупки російського винищувача п'ятого покоління Су-57. У червні Делі підписала з Москвою угоду про постачання протитанкових керованих ракет для ударних вертольотів Мі-35 російського виробництва.