Вакцинація проти грипу не захищає від COVID-19, але дозволяє уникнути зайвої госпіталізації та звернення до лікарів.

Про це нам розповів кандидат медичних наук та голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики Федір Лапій.

За його словами, деякі регіони тимчасово зупинили вакцинацію з початком пандемії та карантинних заходів. Інші, наприклад, Київ і Житомирська область, не припиняли вакцинацію, а надавали допомогу медичним закладам, щоб пацієнт міг отримати щеплення в безпечних умовах попри COVID-19.

Додає, що вже почали з’являтися наукові публікації про поєднання двох інфекцій в одного пацієнта, що негативно відбивається на його стані.

Зокрема, є рекомендації щодо щеплення під час епідемії від Української академії педіатричних спеціальностей разом із Всеукраїнською асоціацією дитячої імунології.

Також є позиція Всесвітньої організації охорони здоров’я та постанова головного санітарного лікаря від 22 квітня 2020 року щодо вакцинації в умовах COVID-19. І є ще заява Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики.

І що там з вакцинацією?

У першому з документів, зокрема, йдеться, що не варто обмежувати доступність до вакцинації. Також наголошується на важливості дотримання правил інфекційного контролю при проведенні вакцинації.

Рекомендують також обмежити відвідування закладу охорони здоров’я без нагальної потреби. Водночас відвідування медичного закладу для вакцинації є виправданим в умовах пандемії.

Також треба чітко визначати час візиту для проходження щеплення з метою уникнення черг. У випадку черги, дотримуватися відстані між відвідувачами щонайменше одного метру (оптимально — 1,5-2 м).

Окрім того, на період проведення карантинних заходів щодо COVID-19 не рекомендують проводити вакцинацію людям, у яких є респіраторні симптоми.

Поділитись: