Робота понад усе: понад половина медиків піде працювати, навіть якщо в них грип — опитування

Результати глобального опитування представників медичних і немедичних професій у 49 країнах засвідчують, що понад 96% із них виходили на роботу, якщо прихворіли. А понад 58% опитаних медиків сказали, що йдуть працювати, навіть якщо в них симптоми грипу.

Опитування провели ще до пандемії коронавірусу — між жовтнем 2018 й січнем 2019 року — в 49 країнах Європи, Азії, Америки й Африки. У ньому взяли участь 533 респонденти, з яких 249 працюють у сфері охорони здоров’я.

За результатами опитування з’ясувалося, що 96,5% немедиків і 99,2% медиків виходили на роботу, якщо в них була застуда, біль у горлі, виснаження, чхання, легкий кашель і втрата апетиту — це симптоми легкого грипу.

Водночас 58,5% медиків зізналися, що виходили на роботу й тоді, коли відчували, що хворіють на грип.

Існує спеціальний термін, який позначає ситуацію, коли працівник проводить на робочому місці більше часу, ніж потрібно (зокрема й попри те, що хворіє) — презентеїзм. Є дослідження, відповідно до яких така неефективна присутність працівника на робочому місці шкодить навіть більше, ніж його відсутність.

Понад те, хворі люди, які продовжують виходити на роботу, можуть мимохіть розповсюджувати інфекційні захворювання, ставлячи під ризик здоров’я інших.

«Лікарі й медсестри можуть відчувати, що їм треба стрибати вище голови, аби лише допомогти іншим, але для всіх буде краще, якщо вони не будуть присутні на роботі, якщо вони хворіють», — говорить співавтор дослідження, професор Австралійського національного університету Пітер Коліньйон.

«Ще до пандемії COVID-19 ситуація була невтішна, а нині вихід на роботу у хворому стані просто неприйнятний», — додає він.

Автори опитування радять компаніям переглянути свою політику щодо надання оплачуваних відпусток по хворобі й заохочувати працівників повідомляти про те, коли вони хворіють, аби запобігти негативним наслідкам появи на робочому місці людей із симптомами легкого чи тяжкого грипу.