У червні 2020 року споживчі ціни в Україні були вищими на 2,4%, ніж у червні попереднього року. Отже, рівень інфляції в Україні залишається нижче 3%.

Такі дані опублікувала Державна служба статистики України.

Зростання споживчих цін в червні 2020 року у порівнянні з попереднім місяцем сповільнилося до 0,2% після підвищення на 0,3% в травні та на 0,8% у квітні й березні.

З початку 2020 року інфляція прискорилася до 2%.

Базова інфляція у квітні впала до 0% після 0,1% у травні, 0,4% у квітні та 1,3% у березні.

За підрахунками Держстату, на споживчому ринку в червні ціни на харчові продукти та безалкогольні напої виросли в середньому на 0,4%.

Найбільше (на 8,4%) подорожчали фрукти, на 2,3-0,4% зросли ціни на м'ясо птиці, масло, хліб, соняшникову олію, яловичину, сметану.

Водночас овочі подешевшали на 4,7%, на 1,3-0,9% — молоко, цукор, рис, сало, свинина.

Ціни на алкоголь та тютюнові вироби підвищилися на 0,5%.

Зниження тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,4% відбулося в основному коштом здешевлення природного газу на 4,3%. Водночас тарифи на гарячу воду підвищилися на 4,4%.

Транспорт подорожчав у середньому на 1,2%. У Держстаті пов’язують це з підвищенням цін на проїзд в залізничному пасажирському транспорті на 6,1%, палива та мастил — на 2,1% й автомобілів — на 1,3%.

У червні у Національному банку України прогнозували помірне зростання темпів інфляції. Водночас ціни в Україні зростатимуть не так швидко, як очікували раніше.

Нагадаємо, у травні 2020 року споживчі ціни в Україні були вищими на 1,7%, ніж у травні попереднього року. Таким чином, рівень інфляції в Україні тоді опустився нижче 2%.

Поділитись: