Інформаторка WikiLeaks Челсі Меннінг не виключає, що її знову візьмуть під варту за відмову надати інформацію в суді.

Про це вона заявила в неділю в ефірі телеканалу CNN.

У березні Меннінг відмовилася відповісти на питання присяжних у суді міста Олександрія (штат Вірджинія) у справі, що стосується організації WikiLeaks та її засновника Джуліана Ассанжа. У зв’язку з цим вона була взята під варту на два місяці. Меннінг звільнили 9 травня. За словами її адвокатів, вона провела у в'язниці 62 дні.

Меннінг повідомила, що нещодавно їй надійшла нова повістка, від неї знову вимагають надати на наступному тижні присяжним інформацію.

«Вони вже пояснили, що хочуть поставити те ж питання», — сказала інформаторка, зазначивши, що як і раніше не має наміру відповідати. На питання журналіста про те, чи означає це, що її знову візьмуть під варту, вона відповіла: «Ми цього не знаємо».

Раніше Меннінг заявляла, що відмовляється надавати присяжним інформацію з міркувань етичного характеру. Вона підкреслювала, що не має наміру співпрацювати зі слідчими, які займаються цією справою. Інформація про нього засекречена, ЗМІ повідомляли, що воно стосується WikiLeaks і Ассанжа.

Нагадаємо, влада США заарештувала рядового першого класу сухопутних військ Бредлі Меннінга в 2010 році за передачу WikiLeaks понад 700 тисяч військових і дипломатичних документів, а також відеофайлів, що стосуються військової операції США в Іраку. Це стало найбільшим на той момент витоком секретної інформації в американській історії.

У серпні 2013 року Меннінг був засуджений до 35 років позбавлення волі. Там він змінив стать на жіночу, а ім’я - на Челсі. У січні 2017 року Челсі Меннінг за рішенням 44-го президента США Барака Обами була помилувана.

17 травня 2017 року вона вийшла на свободу.

/Самуїл Проскуряков

Поділитись: