УКРАЇНА

Інформація про відновлення співпраці з «Росатомом» є фейком — Насалик

11 липня, 2018 12:34
УКРАЇНА/Інформація про відновлення співпраці з «Росатомом» є фейком — Насалик
Зберегти
Вигляд
Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик спростував інформацію про те, що він написав листа до російського «Росатому» з метою відновлення співробітництва у ядерній сфері.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик спростував інформацію про те, що він написав листа до російського «Росатому» з метою відновлення співробітництва у ядерній сфері.

Про це Насалик заявив під час засідання уряду 11 липня.

«Перш за все повинен сказати, що інформація, яка розміщена на «Українській правді» є повним фейком. Міністерство не відновлює співпрацю, а повністю завершує співпрацю (з російським «Росатомом» — ред.). Вся інформація та документи виставлені на сайті Міністерства енергетики та вугілля», — зазначив Насалик.

Також під час засідання уряду прем'єр-міністр України наголосив, що жоден з міністрів не має мандату на проведення переговорів з представниками країни-агресора. А будь-які переговори про співпрацю з російськими державними органами маютьпогоджуватись з прем’єром.

Нагадаємо, що 10 липня на «Економічній правді» з’явилась новина про те, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості відновлює співпрацю з російським «Росатомом» щодо розмороження будівництва заводу компанії «ТВЕЛ» в Україні.

Раніше на урочистостях з нагоди роковин аварії на Чорнобильській АЕС президент України Петро Порошенко повідомив, що Україна відмовиться від зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росії. У попередні роки на ці цілі щороку витрачалось близько 200 мільйонів доларів.

Також повідомлялось, що Україна купила в РФ ядерного палива на суму майже 68 мільйонів доларів. Майже 30% ядерного палива для українських АЕС закупили на шведському заводі Westinghouse, решту 70% — на російському заводі «ТВЕЛ».

Нагадаємо, що нещодавно Рівненська АЕС домовилась про постачання ядерного палива зі Сполучених  Штатів.

Пов`язані новини