УКРАЇНА

Україна купила в РФ ядерного палива на майже $68 млн у першому кварталі 2018 року

21 травня, 2018 13:23
УКРАЇНА/Україна купила в РФ ядерного палива на майже $68 млн у першому кварталі 2018 року
Зберегти
Вигляд
За січень-березень 2018 року українські атомні електростанції закупили в Росії ядерного палива на загальну суму 67,99 мільйонів доларів.

За січень-березень 2018 року українські атомні електростанції закупили в Росії ядерного палива на загальну суму 67,99 мільйонів доларів.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на дані Державної служби статистики України.

При цьому зазначається, що загалом за перший квартал Україна імпортувала ядерного палива на суму 96,4 мільйони доларів. Так, обсяги закупівлі скоротились на понад 20% у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Майже 30% ядерного палива для українських АЕС закупили на шведському заводі Westinghouse, решту 70% — на російському заводі «ТВЕЛ».

Раніше на урочистостях з нагоди роковин аварії на Чорнобильській АЕС президент України Петро Порошенко повідомив, що Україна відмовиться від зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росії. У попередні роки на ці цілі щороку витрачалось близько 200 мільйонів доларів.

Крім цього, президент повідомляв, що новий саркофаг на ЧАЕС введуть в експлуатацію у грудні 2018 року.

Також повідомлялось, що Чорнобильську зону хочуть перетворити на інноваційний майданчик, що вироблятиме альтернативну енергію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нове життя переселенців з Донбасу поруч із зоною відчуження

Євродепутатка Гармс радить Україні відмовитись від атомної енергетики

Пов`язані новини