Ініціатору «закону Магнітського» відновили дозвіл на в’їзд у США

24 жовтня, 2017 08:36
default/Ініціатору «закону Магнітського» відновили дозвіл на в’їзд у США
Зберегти
Вигляд
Главі фонду Hermitage Capital, ініціатору «закону Магнітського» Вільяу Браудеру відновили дозвіл на в’їзд у Сполучені Штати

Главі фонду Hermitage Capital, ініціатору «закону Магнітського» Вільяу Браудеру відновили дозвіл на в’їзд у Сполучені Штати.

Про це повідомив сам Браудер.

Він сказав, що успішно зареєструвався на рейс до США.

«Тепер нам потрібно виправити ситуацію з фальшивим ордером Інтерполу на арешт», — додав Браудер.

Напередодні влада США анулювала візу британському підприємцю, Вільяму Браудеру після того, як Росія внесла його в базу Інтерполу.

Колишній посол США в Росії Майкл Макфолл назвав цю ситуацію «обурливою» і  закликав президента США Дональда Трампа і Держдепартамент «не приєднуватися до кампанії Путіна проти Браудера».

22 жовтня стало відомо, що Росія з п'ятої спроби змогла внести Вільяма Браудера в список Інтерполу. Російська влада звинувачує його у фінансових махінаціях і ухиленні від сплати податків. Він був заочно арештований.

Сам Браудер переконаний, що його переслідування повязане зі справою загиблого у листопаді 2009 року в московському СІЗО юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського, який розкрив схему великих розкрадань з російського бюджету.

Браудер був одним з ініціаторів прийняття в США «закону Магнітського».

Документ був ухвалений Конгресом США наприкінці 2012 року. Він передбачає візові та економічні санкції щодо росіян, причетних, на думку Вашингтона, до порушень прав людини.

До «акту Магнітського» приєдналася також Канада на що президент Росії Володимир Путін назвав дії Оттави неконструктивними політичними іграми. За його словами, ця тема використовується на Заході для «роздування антиросійської істерії».

У лютому 2017-го закон, аналогічний «акту Магнітського», підтримали у Британії

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Список Магнітского: Знімальний майданчик — СПЕЦРЕПОРТАЖ. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини