Обсяг інвестицій іноземців в облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) України вперше в історії перевищив 100 мільярдів гривень.

Такі дані наводить Національний банк України станом на 7 листопада 2019 року.

Зазначається, що загалом іноземці володіють державними боргами України на загальну суму 100,99 мільярда гривень, що складає 12,5% від загального обсягу державних облігацій, які перебувають в обігу.

Переважна більшість облігацій, якими володіють іноземці — випущені у гривні (загалом на суму 98,17 мільярда гривень). Решта випущені у доларах та євро.

Разом з тим, попри рекордні обсяги держоблігацій, які викупили іноземці, більшість державних боргових зобов’язань наразі знаходиться у Національного банку та комерційних банків — загалом на понад 670 мільярдів гривень (більше 82% всіх облігацій в обігу).

«Розвиток міцних взаємовідносин з інвесторами — одна з пріоритетних задач середньострокової стратегії управління державним боргом, підготовленої Мінфіном і затвердженої урядом. Саме завдяки ефективній роботі в цьому напрямку вдалось підвищити попит на державні гривневі облігації від іноземних інвесторів, та як наслідок подовжити строки обігу та знизити ставки запозичень за ОВДП, навіть нижче облікової ставки НБУ», — прокоментували новий рекорд частки іноземців серед власників українських боргів у Міністерстві фінансів.

Зазначимо, що напередодні у Національному банку України повідомили, що там почали вважати високий попит на державні цінні папери України серед іноземців одним з фундаментальних чинників на валютному ринку.

Зазначимо, що від початку 2019 року обсяги інвестицій іноземців у державні цінні папери України значно зросли. Це призвело до зміцнення курсу гривні, адже, купуючи українські облігації, іноземці вкладали в економіку України валюту, збільшуючи її Зазначимо, що після проведення останнього аукціону з продажу ОВДП в Україні суттєво знизився курс гривні. Так, Нацбанк підвищив курс долара на 35 копійок за день.

27 вересня у Мінфіні повідомили, що планують зменшувати обсяги випуску облігацій на ринку. Це пов’язано з тим, що план з держзапозичень на 2019 рік виконали на 90%.

Нагадаємо, що у серпні 2019 року державний борг України скоротився на 500 мільйонів доларів.

Поділитись: