Міністерство інфраструктури України розглядає можливість запровадити платний режим користування українськими дорогами для громадян інших держав.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій під час робочої\ наради у Миколаєві, передає «Укрінформ».

«Для іноземців плануємо ввести платний проїзд дорогами України. Адже вони не завжди купують акцизи і виходить не зовсім справедливо стосовно наших автомобілістів, які сплачують акциз», — заявив Криклій.

Він зазначив, що наразі ця ініціатива перебуває на етапі розробки. Надалі уряд планує внести до парламенту законопроєкт, який і запровадить плату за проїзд для іноземців.

Кошти, які іноземці платитимуть за проїзд українськими дорогами, будуть направляти до дорожнього фонду, тобто на ремонт та будівництво доріг.

«Адже якщо ми хочемо реалізувати амбітну мету — відремонтувати 24 тисячі кілометрів доріг за 5 років, то, окрім дорожнього фонду, маємо отримати ще й кошти із загального фонду. Ресурси для цього є», — додав Криклій.

Раніше в Україні ухвалили закон, який запроваджує систему зважування автомобілів під час руху.

Перша система автоматичного зважування запрацювала в Україні 20 вересня. Її встановили на в’їзді до Києва зі сторони Одеси.

Раніше в Укравтодорі повідомляли, що такі системи встановлять на під'їздах до Києва у жовтні.

У вересні 2018 року ексголова Укравтодору Славомір Новак повідомляв, що на під’їздах до Києва почали будувати 6 автоматичних пунктів для зважування автомобілів.

Поділитись: