Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який запроваджує системи автоматичного зважування великогабаритного транспорту під час руху.

Відповідні відомості містяться на сайті Верховної ради.

Зазначається, що законом передбачено запровадження системи Weigh-in-Motion — зважування автотранспорту під час руху. Перевищення допустимих показників ваги автомобілів часто є причиною швидкого руйнування автошляхів. Тому автори закону сподіваються, що запровадження такої системи дозволить зменшити руйнування доріг, що збільшить термін їхньої служби.

Відповідний закон Рада ухвалила 11 вересня. Тоді за нього проголосував 331 депутат.

«Це дійсно важливі зміни. Ми вирішуємо два ключових завдання: бережемо автошляхи від руйнування великогабаритним транспортом, а також запроваджуємо сучасні технології на транспорті, зменшуючи до мінімуму вплив чиновника та корупційні прояви», — прокоментував ухвалення закону міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Перша система автоматичного зважування запрацювала в Україні 20 вересня. Її встановили на в’їзді до Києва зі сторони Одеси.

Раніше в Укравтодорі повідомляли, що такі системи встановлять на під'їздах до Києва у жовтні.

У вересні 2018 року голова Укравтодору Славомір Новак повідомляв, що на під’їздах до Києва почали будувати 6 автоматичних пунктів для зважування автомобілів.

Поділитись: