УКРАЇНА

В Україні планують перевіряти вагу вантажівок під час руху — Укравтодор

10 вересня, 2018 15:21
УКРАЇНА/В Україні планують перевіряти вагу вантажівок під час руху — Укравтодор
Зберегти
Вигляд
В Україні планують почати перевіряти вагу вантажних автомобілів під час їхнього руху, а в разі перевищення допустимої норми — штрафувати.

В Україні планують почати перевіряти вагу вантажних автомобілів під час їхнього руху, а в разі перевищення допустимої норми — штрафувати.

Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» сказав голова Укравтодору Славомір Новак.

За його словами, перевантаження транспорту є основним чинником руйнування доріг в Україні.

«Немає такої технології в світі, яка може витримувати 50, 60, 80, або, як мені останнім часом повідомили, рекорд в Україні – вантажівка вагою 120 тон. Так не може бути. Не зима найбільше руйнує наші дороги, яка є найбільшим ворогом європейських доріг, але на жаль водії вантажівок, які перевантажують свій автомобіль», – сказав Новак.

Укравтодор вже оголосив тендер на закупівлю 6 воріт автоматичної системи контролю вантажних автомобілів у русі.

«Ця система гарно працює в Польщі, інших країнах Євросоюзу, і я хочу щоб за два-три роки вона повністю запрацювала в Україні. Ми робимо зараз тільки пілотний проект за кошти МФО (міжнародних фінансових організацій - ред), будуємо шість таких пунктів на в’їздах в Київ», – сказав керівник Укравтодору.

Новак пояснив, що така система фіксує вагу вантажівки і в разі перевищення норми фотографує її та надсилає сповіщення поліцейським та органам транспортної безпеки. Штраф до водія застосовується автоматично.

Запровадити дві таких системи планують вже в 2018-му, ще чотири — у 2019-му. Однак для цього необхідні зміни в законодавстві.

Раніше в Мінінфраструктури заявили, що ремонт 1 км дороги коштує 10 млн грн.

Для ремонту всіх доріг та мостів України необхідно близько 2 трильйонів гривень.

Також в Укравтодорі заявляли, що серед 17 тисяч мостів різного віку та розміру, які є в Україні, 4,5 тисяч потребують негайного ремонту.

Крім того, в Україні 95% доріг перебувають у стані, який не відповідає нормам. Найгірші дороги — у Черкаській, Миколаївській областях та на Донбасі.

Міністр інфраструктури повідомив, що найактивніше дороги ремонтують у Києві, найменше на Черкащині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські дороги визнали одними з найгірших у світі— Global Competitiveness Index

Пов`язані новини