Іноземні інвестори найбільше не довіряють судам в Україні, раніше головною проблемою називали корупцію — опитування
Недовіра до судової системи в Україні посіла перше місце серед перешкод для іноземних інвестицій, а майже половина опитаних іноземних інвесторів вважають, що інвестиційна привабливість України знижується.
Про це свідчать результати п’ятого щорічного опитування іноземних інвесторів, яке Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), Dragon Capital та Центр економічної стратегії (ЦЕС) провели наприкінці жовтня 2020 року.
Щодо інвестиційної привабливості, то 48% іноземних інвесторів зазначили, що вона в Україні погіршується, 42% не вбачають суттєвих змін і тільки 9% бачать покращення.
Водночас вперше за п’ять років опитування недовіра до судової системи очолила рейтинг перешкод для іноземних інвестицій. Широко розповсюджена корупція, лідер попередніх років, посіла друге місце. Ці дві перешкоди є найважливішими як для стратегічних, так і портфельних інвесторів.

Монополізація ринків та захоплення влади олігархами посідає третє місце серед перешкод, хоча стратегічним інвесторам також суттєво перешкоджає обтяжливе та нестабільне законодавство.
Ефективна боротьба з корупцією матиме найбільш сприятливий вплив на інвестиційний клімат. Таку думку поділяють усі інвестори. Іншими важливими факторами стануть перезапуск судової системи та призначення на ключові позиції реформаторів з високою репутацією.
Дефолт за державними запозиченнями назвали найбільшою загрозою для інвестиційного клімату. Другу та третю позицію посіли відхід від демократичних цінностей та зміна геополітичного курсу. Стратегічні інвестори також вбачають загрозу в занадто м’якій бюджетній та монетарній політиці, яка несе ризики для макроекономічної стабільності. Портфельні інвестори вважають неспроможність досягти домовленості з МВФ найсуттєвішою загрозою після дефолту.
Опитування проводились Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА) та інвестиційною компанією Dragon Capital за аналітичної підтримки Центру економічної стратегії 26-30 жовтня 2020 року. Всього в опитуванні взяли участь 117 респондентів, зокрема портфельні і стратегічні інвестори, які вже мають інвестиції і які тільки планують інвестувати в Україну. Опитування проводили методом онлайн-інтерв’ю.
- Поділитися: