Міжнародний валютний фонд дещо покращив свій прогноз щодо падіння світової економіки у 2020 році. Проте збитки від пандемії можуть скласти 28 трильйонів доларів упродовж п'яти років.

Про це передає пресслужба МВФ.

У порівнянні з червневим звітом фонд покращив прогноз падіння світової економіки з 4,9% до 4,4%. Це сталося через вищі, ніж очікувалося показники у другому та третьому кварталах. Також у фонді вважають, що у 2021 році економіка зросте до 5,2%, що на 0,2% менше, ніж прогнозували раніше.

За прогнозом МВФ, сукупні втрати світової економіки зростуть з 11 трильйонів доларів за 2020 – 2021 рік до 28 трильйонів упродовж 2020 – 2025 років. А це, як кажуть, «є серйозною перешкодою для покращення середнього рівня життя серед усього населення».

Зміни у прогнозах у фонді пов'язують з невизначеністю через пандемію коронавірусу, зокрема зі збільшенням кількості хворих та відновленням деяких обмежень.

«Якщо ситуація погіршиться, а перспективи лікування та винайдення вакцини погіршаться, то наслідки для економіки будуть серйозними... Зростання обмежень на торгівлю та інвестиції, зростання геополітичної невизначеності може зашкодити відновленню», — йдеться у прогнозі.

МВФ дає прогноз падіння економіки деяких країни, зокрема падіння у США складає 5,8% (раніше 8%), Німеччини — 6% (раніше 7,8%), Великої Британії — 9,8%. Єдина серед наведених економік, що не впаде, китайська — МВФ прогнозує зростання на 1,9% (раніше на 1%). Саме з Китаю поширилася епідемія, але згодом там вдалося сповільнити поширення вірусу.

В оновленому звіті України немає. Серед попередніх прогнозів щодо України саме МВФ давав найнегативніший — 8,2%.

Світовий банк прогнозував, що економіка України у 2020 році впаде на 3,5%.

Крім того, Міжнародний валютний фонд затвердив 18-місячну програму підтримки України на 5 мільярдів доларів. Одразу ж МВФ надав Україні перший транш — приблизно 2,1 млрд доларів. Два наступні транші мають надійти до кінця 2020 року на загальну суму 3,5 млрд доларів, а четвертий транш — у 2021 році. 

Але для того, щоб Україна отримувала транші, потрібно виконувати певні вимоги. Зокрема, влада має запровадити ринкову ціну на газ та опалення для населення, також потрібно продовжити пенсійну, медичну, освітню реформи.

Поділитись: