Інститут масової інформації зазнав атаки після публікації антирейтингу ЗМІ — директорка
Виконавча директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк заявила, що Інститут зазнав масованої атаки після публікації антирейтингу українських медіа. Зокрема, за її словами, упродовж 25 жовтня невідомі намагались зламати пошту та соцмережі експертів Інституту.
«Нас мочать. Зливні бачки написали цілу серію брехливих чорнух про ІМІ, перекрутивши все, що тільки можна... навіть переклали свої чорнухи англійською мовою, і кинули на рекламу у Facebook. А моїм експертам сьогодні з обіду активно намагаються зламати скриньки і соцмережі», — повідомила Романюк.
Водночас Романюк визнала, що у дослідженні «є певні похибки». «Десь щось ми пропустили, через людський фактор, десь щось робот не підтягнув, і ми це виправляємо. Ми все це визнаємо, і відкриті до конструктивних дискусій. Але в цілому воно (дослідження, ред.) ок, і ці похибки практично не впливають на фінальний результат. Методологія прозора, все що ми знайшли — ми показали публічно, знаючи, що наша критика викличе активний фідбек», — пояснила Романюк.
Нагадаємо, 23 жовтня Інститут масової інформації оприлюднив дослідження, у якому проаналізував українські ЗМІ на наявність маніпулятивних матеріалів та опублікував антирейтинг новин.
Експерти проаналізували новини із ТОП-50 українських інтернет-ЗМІ. Для цього вони скачали усі стрічки новин із 50 інтернет-ресурсів, які були опубліковані упродовж одного тижня у червні 2018 року, і зробили з них випадкову вибірку зі 100 новин для кожного сайту.
Громадське, за оцінкою ІМІ, на останньому місці. Це означає, що новини на сайті Громадського достовірні, а джерела надійні. Антирейтинг очолило видання «Комсомольська правда». Під час моніторингу там виявили 64 достовірних новини, 9 новин із ненадійними джерелами інформації, а також 27 недостовірних новин.
Дослідження провели у межах проекту «Розвиток відповідальних інтернет-ЗМІ» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у червні-серпні 2018 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Клікабельні заголовки — це як сцяти в штани: спершу тепло, а потім незручно» — журналіст
Нагадаємо, депутати Верховної Ради підготували проект, який дозволить штрафувати ЗМІ за фейки і заперечення агресії Росії.
- Поділитися: