Інститут національної пам'яті Польщі проведе археологічні дослідження на місці пам'ятника воїнам Української повстанської армії у польському селі Грушовичі 24-25 травня.

Інститут національної пам'яті Польщі проведе археологічні дослідження на місці пам'ятника воїнам Української повстанської армії у польському селі Грушовичі 24-25 травня.

Про це повідомляє «Польське радіо».

«Мета запланованого дослідження полягає у тому, аби з’ясувати, чи в місці існування до 26 квітня 2017 року пам’ятника, присвяченого діяльності УПА, є поховання членів цього українського формування», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що посол України в Польщі та представники Об'єднання українців в Польщі проінформовані про археологічні роботи, а також їх запрошено взяти участь в процесі досліджень, як спостерігачів. 

Водночас відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті Святослав Шеремета заявив, що Інститут нацпам'ять Польщі не погодив з українською стороною роботи на місці ймовірних поховань.

Раніше посол Польщі в Україні Ян Пєкло заявив, що український пам'ятник воїнам УПА в селі Грушовичі поблизу Перемишля буде відновлений, якщо на тому місці виявлять поховання

Нагадаємо, залишки пам’ятника воїнам УПА у селі Грушовичі в Польщі використали для мощення доріг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інститут нацпам'яті Польщі висунув умови для відновлення співпраці з Україною

Поділитись: