Канадська гірничорудна компанія Black Iron, яка створює нове залізорудне виробництво в Кривому Розі (Дніпропетровська обл.), отримала інвестиційну няню від держави. Нею став заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

Про це йдеться у пресрелізі компанії, передає «Інтерфакс-Україна».

Генеральний директор Black Iron Метт Сімпсон зазначив, що «сильна і послідовна підтримка президентом Зеленським проєкту Black Iron дуже важлива, оскільки вона дає компанії і її інвесторам упевненість у тому, що Шиманівський (залізорудний — ред.) проєкт своєчасно отримає необхідні землі й дозволи для будівництва».

«Заступник глави адміністрації президента Ігор Жовква взяв на себе відповідальність, щоб стати "інвестиційною нянею" для Black Iron — офіційною роллю, створеної урядом України для підтримки іноземних інвесторів», — зазначив Сімпсон.

Black Iron у жовтні 2010 року придбала у Geo Alliance Group Limited інвестиційної групи EastOne українського олігарха Віктора Пінчука кіпрську «дочку» Geo-Alliance Ore East Limited разом із ліцензіями за $13 млн, перейменувавши її потім на BKI Cyprus. Основні активи — 99% у ТОВ «Шиманівське Стіл» та «Зеленівське Стіл» (Дніпро).

У липні 2013 року після низки проблем із реалізацією проєкту Black Iron повідомила про угоду з найбільшою українською гірничо-металургійною групою «Метінвест» щодо розвитку своїх залізорудних активів. «Метінвест» заплатила Black Iron Inc. $20 млн і придбала 49% у BKI Cyprus. Проте пізніше «Метінвест» вийшов із проєкту.

На початку 2019 року Black Iron оголосила про підписання необов'язкового меморандуму про взаєморозуміння (MOU) з дочірньою компанією Glencore plc щодо проведення переговорів про будівництво підприємства з випуску концентрату на Шиманівському родовищі, згідно з яким Glencore коштом входу в капітал може забезпечити $180 млн, або 40% необхідних для першої черги будівництва.

Повідомлялося також, що Black Iron продовжує переговори з потенційними інвесторами, які проявляють великий інтерес до можливості фінансування $452 млн, необхідних для будівництва першої черги Шиманівського залізорудного проєкту в обмін на забезпечення прав на залізорудну продукцію обсягом до 4 млн тонн на рік.

Термін окупності проєкту оцінюють у 2,9 року, запаси сировини — 411 млн тонн, термін служби проєкту — 17 років.

Поділитись: