УКРАЇНА

Інвестиції в Україну за півроку зросли на 26,5% — президент

14 вересня, 2018 10:23
УКРАЇНА/Інвестиції в Україну за півроку зросли на 26,5% — президент
Зберегти
Вигляд
Капітальні інвестиції в Україну за підсумками перших шести місяців 2018 року зросли на 26,5%.

Капітальні інвестиції в Україну за підсумками перших шести місяців 2018 року зросли на 26,5%.

Про це заявив президент Петро Порошенко під час щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

«Великі іноземні інвестори вірять в нашу країну, створюють робочі місця попри те, що війна з РФ все ще триває. На 3,6 % зріс ВВП у другому кварталі, скорочений дефіцит Держбюджету», — сказав президент.

Також він додав, що на сьогодні співвідношення державного боргу до ВВП складає 63%. А для порівняння, у 2016 році цей показник складав понад 86%.

Раніше Нацбанк заявив, що за перші півроку в Україну надійшло $1,2 млрд прямих іноземних інвестицій. За даними Нацбанку, валютні резерви України складають близько 18 мільярдів доларів, чого достатньо для забезпечення потреб імпорту на 3,1 місяці.

Раніше Національний банк України провів дослідження прямих іноземних інвестицій, що надійшли в Україну протягом 2010-2017 років та виявив, що 22% цих надходжень — це повернуті з офшорних рахунків кошти, які виводили громадяни України.

26 липня стало відомо, що на засіданні Ради фінансової стабільності, до складу якої входить Нацбанк, Мінфін та регулятори фінансового ринку, зазначили, що найбільшою загрозою фінансовій безпеці є відсутність траншу МВФ.

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про зрівняння цін на газ для населення та для промисловостиі, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Пов`язані новини