Світ

Іран дотримується норм ядерної угоди 2015 року — МАГАТЕ

23 лютого, 2018 12:39
Світ/Іран дотримується норм ядерної угоди 2015 року — МАГАТЕ
Зберегти
Вигляд
Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що Іран дотримується норм ядерної угоди 2015 року, підписаної з шістьма світовими лідерами.

Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що Іран дотримується норм ядерної угоди 2015 року, підписаної з шістьма світовими лідерами.

Про це йдеться у конфіденційному щоквартальному звіті МАГАТЕ,  передає «Радіо Свобода».

В опублікованому американськими ЗМІ 22 лютого тексті йдеться, що Тегеран діє у відповідності до основних вимог угоди.

Кількість центрифуг для збагачення урану, загальний запас іранського низькозбагаченого урану та обсяги реакторного холодоагенту перебувають на рівні, нижчому за узгоджений максимум.

У доповіді зазначають, що Іран сповістив у листі до МАГАТЕ про рішення щодо виробництва в майбутньому «військово-морських ядерних двигунів». У разі цього, Іран повинен надати вихідну інформацію про ці конструкції.

Звіт МАГАТЕ з’явився на чотири місяці раніше терміну, встановленого президентом Дональдом Трампом для Конгресу та європейських союзників, щоб змінити «катастрофічні», як він висловився, «недоліки в угоді», інакше США можуть вийти з числа підписантів.

Нагадаємо, раніше Іран знову відмовив вимогам президента США Дональда Трампа про внесення змін в угоду про атомну програму Тегерана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Події в Ірані нагадують останні роки Радянського Союзу, — воєнний кореспондент

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, в тому числі чинна адміністрація США й Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ядерні суперечки: що треба знати про угоду з Іраном

Пов`язані новини