Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін заявив, що під час перемовин іранська сторона погодилась взяти відповідальність за збиття літака, та сплатити усі належні компенсації як родичам загиблих, так і авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».

Про це повідомляє «Громадське радіо».

За його словами, МАУ застрахувала свій літак в одній з європейських компаній.

«Відповідно страхова компанія може погасити страховий випадок зі своїх коштів. Але цей ланцюжок зрештою все одно приведе до Ірану. Тому не принципово, якій компанії іранська сторона буде компенсувати видатки за збитий літак», — сказав Єнін.

Дипломат припустив, що інформація про відмову Ірану платити компенсацію могла бути, зокрема, вирваною з контексту.

Катастрофа літака МАУ

Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні в Тегерані. Спочатку влада Ірану не визнавала факт збиття, але через деякий час підтвердила, що літак помилково збили протиповітряні сили країни.

На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану готовності до повного й відкритого розслідування, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.

Нещодавно у Франції фахівці успішно завершили розшифровку даних обидвох «чорних скриньок» збитого у січні над Тегераном літака МАУ. У МЗС України заявили, що розшифровка підтвердила, що лайнер упав унаслідок влучення в нього ракети, а на момент збиття він був справний.

Поділитись: