В Ірані заявили, що збитий літак «Міжнародних авіаліній України» застрахований європейськими компаніями, тому іранські страховики не повинні компенсувати його знищення.

Про це заявив очільник центральної страхової організації Ірану Голамрез Сулеймані, передає Reuters.

«Українській літак застрахований в Україні європейськими компаніями, а не іранськими. Відповідно, це європейські компанії мають виплачувати компенсацію», — сказав він.

Це не означає, що Іран відмовляється виплачувати компенсації родинам загиблих у катастрофі, йдеться про компенсацію саме за знищене майно, тобто, літак.

На початку серпня заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін заявив, що Іран готовий виконати свої зобов’язання і виплатити компенсації родинам загиблих у катастрофі. Проте конкретних сум і термінів цього поки не називалось.

30 липня У Києві стартували переговори іранської та української делегацій щодо цих компенсацій родичам загиблих у цій авіакатастрофі. Україна на цих переговорах представляє усі держави, громадяни яких загинули на борту збитого літака МАУ.

Катастрофа літака МАУ

Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні в Тегерані. Спочатку влада Ірану не визнавала факт збиття, але через деякий час підтвердила, що літак помилково збили протиповітряні сили країни.

На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану готовності до повного й відкритого розслідування, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.

Нещодавно у Франції фахівці успішно завершили розшифровку даних обидвох «чорних скриньок» збитого у січні над Тегераном літака МАУ. У МЗС України заявили, що розшифровка підтвердила, що лайнер упав унаслідок влучення в нього ракети, а на момент збиття він був справний.

Поділитись: