Іран закінчив роботу над створенням зенітно-ракетного комплексу «Бавар-373». Іранська влада називаює його аналогом російського ЗРК С-300.

Як заявило Міноборони Ісламської Республіки, новий комплекс презентують наступного тижня. «Бавар-373» здатний вражати цілі на висоті до 27 км, радіус його дії — понад 200 км, передає агентство IRNA.

З 2001 року між Росією і Іраном діє угода про військово-технічне співробітництво. Контракт на поставку російських С-300 уклали у 2007 році, в березні 2017-го ЗРК був успішно протестований іранськими військовими.

Директор Федеральної служби із військово-технічного співробітництва Російської Федерації Дмитро Шугай в інтерв'ю «Коммерсантъ» повідомив, що до 2020 року угода про ВТС між Москвою і Тегераном матиме «обмежений характер» через антиіранські санкції. Незважаючи на це, країни продовжать співпрацю у військовій сфері, впевнені у ФСВТС.

Нагадаємо, Ісламська Республіка Іран розпочала будівництво дослідницького центру на іранському заводі зі збагачення урану Фордоу, недалеко від міста Кум, що знаходиться в 150 кілометрах на південь від Тегерана.

Поділитись: