Президент Франції Еммануель Макрон повідомив, що домовився з владою Ірану про звільнення французького науковця Роланда Маршала, якого разом із дівчиною Фарібою Аделькхах затримали в 2019 році через начебто пропаганду проти влади Тегерана. Натомість Франція передала Ірану Джалала Рохолланеджада, якого мали екстрадувати в США.

Про це повідомляє AFP.

Маршала й Аделькхах ув’язнили в червні 2019 року у зв’язку з начебто «пропагандою проти системи» й «змову з метою вчинення дій проти національної безпеки» Ірану. Франція неодноразово вимагала звільнення обох учених, стан здоров’я яких у в’язниці, за словами їхніх адвокатів, погіршився.

Водночас Аделькхах має подвійне громадянство Ірану й Франції, яке Тегеран не визнає й, відповідно, ставиться до неї як до власної громадянки.

Маршала в Ірані вирішили звільнити після того, як влада Франції відпустила на волю іранця Джалала Рохолланеджада, проти якого в США відкрили провадження через порушення антиіранських санкцій.

В останні місяці Іран здійснив кілька обмінів полонених із США, Австралією та Німеччиною, відзначає AFP. Інформагентство відзначає, що на такий крок влада країни пішла напередодні святкування перського Нового року в країні.

Поділитись: