Іранські силовики стріляють протестувальницям в обличчя та геніталії — The Guardian
Іранські сили безпеки під час протестів цілять жінкам в обличчя, груди та геніталії, а чоловікам частіше стріляють по кінцівках, сідницях та спині.
Про це пише The Guardian із посиланням на лікарів та медсестер, які таємно лікували протестувальників.
Медпрацівники зауважили, що жінки часто зверталися з травмами, відмінними від отриманих чоловіками. Так, чоловікам частіше стріляли з дробовиків у ноги, сідниці та спину, тоді як жінкам — у груди, геніталії та обличчя.
За словами медиків, постріли в очі були поширеними серед усіх.
Також лікарі надали журналістам The Guardian фотографії, що демонструють рани по всьому тілу від пострілів дробовиками, якими сили безпеки стріляли в людей із близької відстані.
«Я лікував жінку років двадцяти, якій два дроби поцілили в статеві органи. Десять інших дробин потрапили у внутрішню частину її стегна. Ці 10 кульок легко видалили, але витягти дві кульки було складним завданням, оскільки вони застрягли між уретрою та вагінальним отвором», — розповів один із лікарів центральної провінції Ісфахан.
За словами лікаря, існував серйозний ризик вагінальної інфекції, тому він порадив жінці звернутися до гінеколога, якому вона довіряє. Жінка розповіла, що отримала поранення під час акції протесту, коли група приблизно з 10 силовиків відкрила вогонь.
Деякі інші медичні працівники звинуватили сили безпеки, зокрема міліцію «Басідж», в ігноруванні таких практик боротьби з заворушеннями, як постріли в ноги, щоб уникнути пошкодження життєво важливих органів.
Протести в Ірані
Поштовхом для протестів стала смерть 22-річної іранської курдки Махси Аміні в Тегерані після її арешту «поліцією моралі» за неправильне носіння хіджаба.
Поліція повідомила, що в Аміні стався серцевий напад після того, як її доправили до відділку для «виховання». Родичі іранки заперечують, що вона мала захворювання серця.
Відразу після цього у столиці, а пізніше й в інших містах Ірану, спалахнули протести. У мережі поширювалися відео, на яких протестувальники кричали «Смерть диктатору» — ішлося про верховного лідера Ірану Алі Хаменеї.
8 грудня в Ірані повісили першого учасника протестів, звинуваченого в нападі на члена воєнізованого формування.
- Поділитися: