Один з депутатів парламенту Ірану пообіцяв дати винагороду у розмірі 3 мільйонів доларів за вбивство президента США Дональда Трампа.

Про це повідомляє The New York Times.

З такою ініціативою виступив депутат від провінції Керман Ахмад Хамзех. Саме місто Керман є рідним для убитого американцям генерала Касема Сулеймані.

«Від імені жителів провінції Керман ми виплатимо грошову винагороду у розмірі 3 мільйонів доларів тому, хто вб’є Трампа», — сказав парламентар.

Невідомо, чи має ця ініціатива якусь офіційно підтримку з боку духовних лідерів Ірану.

Також Хамзех вважає, що Іран повинен мати ядерну зброю.

«Якби у нас сьогодні була ядерна зброя, ми б були захищені від загроз… Ми повинні включити в наш порядок денний виробництво ракет більшої дальності, здатних нести нетрадиційні боєголовки. Це наше природнє право», — сказав він.

Представник США при Конференції ООН із роззброєння Роберт Вуд вже відреагував на цю заяву.

«Це просто смішно, але це дає нам уяву про терористичну основу цього режиму, і цей режим має змінити свою поведінку», — сказав він.

Нагадаємо:

  • 3 січня США завдали ракетного удару по міжнародному аеропорту Багдада в Іраку. Внаслідок цього загинули щонайменше семеро людей, зокрема командувач спецпідрозділу «Аль-Кудс», що належить до Корпусу вартових Ісламської революції Ірану, генерал Касем Сулеймані.
  • США заявили про причетність Касема Сулеймані до нападу на американську військову базу в Іраку та організації штурму посольства США в Багдаді. У Пентагоні додали, що мета авіаудару 2 січня — «стримування подальших наступальних планів Ірану».
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що іранського генерала Касема Сулеймані вбили, «щоб зупинити війну, а не щоб її розпочати». А президент Ірану Хасан Рухані назвав вбивство командира елітного підрозділу «Аль-Кудс» генерала Касема Сулеймані «величезною помилкою американців».
  • 8 січня Іран здійснив ракетний удар по двох американських військових об'єктах в Іраку у відповідь на вбивство США іранського генерала Касема Сулеймані.
Поділитись: