Президент США Дональд Трамп прокоментував убивство за його наказом іранського генерала Касема Сулеймані.

«Те, що США зробили учора, треба було зробити давним-давно. Це врятувало би багато життів... Ми зробили дії, щоб зупинити війну, а не щоб її розпочати», — зазначив американський лідер, наголосивши, що Сулеймані був «терористом номер один у світі». 

Президент США стверджує, що, командуючи спецпідрозділом Корпусу вартових ісламської революції «Кудс», Сулеймані близько 20 років дестабілізував ситуацію на Близькому Сході. Також, за словами Трампа, він організовував терористичні атаки на американських громадян — як військовослужбовців, так і цивільних.

Президент США додав, що американці не прагнуть міняти режим в Ірані, але агресія Тегерана на Близькому Сході повинна припинитися.

Нагадаємо:

  • 27 грудня в Іраку атакували американську військову базу, унаслідок чого загинув один американський цивільний підрядник, а кілька військовослужбовців США та працівників з Іраку зазнали поранень.
  • США заявили про причетність до цієї атаки шиїтського угруповання «Катаіб Хізбалла», яке пов'язують з Іраном. І 29 грудня 2019 року американські військові провели серію «точних оборонних ударів» по базах «Катаіб Хізбалла» в Іраку та Сирії.
  • 31 грудня в столиці Іраку Багдаді декілька тисяч протестувальників атакували посольство США. Це сталося після сталася після поховання загиблих від американського авіаудару по угрупованню «Катаіб Хізболла». Учасники демонстрації намагалися штурмувати дипломатичну установу, деяким з них вдалося зламати ворота та прорватися всередину. Також протестувальники підпалили паркан і кидали каміння у камери відеоспостереження.
  • У ніч на 3 січня США завдали ракетного удару по міжнародному аеропорту Багдада в Іраку. Внаслідок цього загинули щонайменше семеро людей, зокрема командувач спецпідрозділу «Кодс», що належить до Корпусу вартових Ісламської революції Ірану, генерал Касем Сулеймані. Він тоді перебував на зустрічі з представниками іракських «Сил народної мобілізації».
  • В офіційному повідомленні американське Міністерство оборони (Пентагон) заявило про причетність Касема Сулеймані до нападу на американську військову базу в Іраку 27 грудня та організації штурму посольства США в Багдаді. Там також додали, що мета авіаудару 3 січня — «стримування подальших наступальних планів Ірану».
  • Посольство Сполучених Штатів Америки в Іраку закликало американських громадян терміново залишити країну після ракетного удару США по аеродрому в Багдаді.
  • Сполучені Штати направлять додаткові 3000 солдатів до Близького Сходу після того, як вбивство іранського генерала Касема Сулеймані призвело до зростання напруження в регіоні. Ще раніше США оголосили про збільшення військового контингенту в регіоні на 750 осіб.
Поділитись: