Представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко озвучила прізвища всіх 23 росіян, засуджених або арештованих в Україні, яких Київ готовий обміняти на 23 українських політв’язні.

Представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко вперше озвучила прізвища всіх 23 росіян, засуджених або арештованих в Україні, яких Київ готовий обміняти на 23 українських політв’язні.

Про це вона заявила журналістам у Верховній Раді, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я хочу озвучити прізвища тих громадян РФ (я маю на це відповідний дозвіл компетентних структур), кого ми готові передати Росії для звільнення українців Сенцова, Кольченко, Сущенко, Гриба, Балуха, Панова та наших хлопців, які утримуються на окупованому Донбасі. Для всіх них», — сказала Геращенко.

За її словами, Україна готова передати в РФ таких громадян:

 1. Віктора Агєєва
 2. Олександра Баранова
 3. Анатолія Бусигіна
 4. Олександра Валхідіса
 5. В’ячеслава Висоцького
 6. Руслана Гаджієва
 7. Валерія Грата
 8. Владислава Гречина
 9. Олега Дороніна
 10. Сергія Єгорова
 11. Валерія Іванова
 12. Ігоря Кімаковського
 13. Ольгу Коваліс
 14. Василя Кусакина
 15. Владислава Макарова
 16. Євгена Мефедова
 17. Максима Одинцова
 18. Олексія Седіна
 19. Дениса Сидорова
 20. Макисма Сливку
 21. Павла Черниха
 22. Ларису Чубарову
 23. Євгена Шаталова

«Це ті громадяни РФ, які вже засуджені за підготовку терактів в Одесі, Харкові, Києві, Херсоні, Тернополі, або за участь у військових діях на Донбасі, або по ним йдуть судові процеси. Звертаюся із закликом до Російської Федерації: заберіть ваших, віддайте українців», — сказала перша віце-спікер Ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія хоче повернути 14 росіян, які сидять за гратами в Україні — ЕКСКЛЮЗИВ

Раніше перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко звернулася до представника Росії у Тристоронній контактній групі у Мінську з ініціативою, що Україна готова передати 23 засуджених росіян задля розблокування процесу звільнення українців. Гризлов сказав, що відповіді щодо цього питання не має.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: